oprogramowanie komputerowe arisco

Domy Prawo O DPS, Kontakt

KATALOG DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ

Zapraszamy do naszego katalogu DPS-ów. Tylko tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne do podjęcia decyzji informacje. Dodatkowo, dzięki zintegrowaniu systemu do ewidencji mieszkańców DOM ARISCO z bazą portalu, zawsze masz pewność, że liczba wolnych miejsc w DPS-ie jest AKTUALNA! Tego nie znajdziesz nigdzie indziej...

ZADAJ PYTANIE

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykupieniem pakietu danych w katalogu Domów Pomocy Społecznej lub macie Państwo dodatkowe pytania związane z katalogiem, prosimy o wypełnienie formularza celem przekazania go Działowi Sprzedaży ARISCO. Skontaktujemy się z Państwem i udzielimy szczegółowej informacji.

NEWS

Czy w Tychach krzywdzą pensjonariuszy?[2018-09-19]
Czy w Domu Opieki Villa Bona w Tychach pensjonariuszom dzieje się krzywda? Byli pracownicy twierdzą, że brakuje tam opiekunów, zaniedbuje się chorych na cukrzycę, nie pielęgnuje odleżyn, część mieszkańców na noc przywiązuje do łóżek, żeby był z nimi spokój. Właściciel wszystkim zarzutom zaprzecza.
Judyta Watoła - Wyborcza.pl
"Czterdziestolatek" z Gdańska[2018-09-19]
Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Polanki 121 w Gdańsku Oliwie działa już 40 lat. W poniedziałek, 17 września, placówka obchodziła swój jubileusz. Nie brakowało wzruszeń, podziękowań, medali i znakomitych gości. Przecięto także wstęgę - uroczyście otwarta została gruntownie wyremontowana część budynku.
Agata Olszewska - Gdansk.pl
Traktowanie osób starszych to niewyobrażalny skandal[2018-09-19]
Wychodzą na jaw kolejne fakty pokazujące skandaliczne traktowanie seniorów w Australii. Ma to miejsce głównie w domach opieki, ale dochodzi do niego także w rodzinach. Powołano nawet specjalną komisję królewską, która ma przeprowadzić w tej sprawie dochodzenie. Ma to miejsce po podobnych zdarzeniach w odniesieniu do dzieci. "Jesteśmy społeczeństwem, w którym ginie miłość"...
Phil Mercer - BBC
Po zastrzeżeniach ONZ Polska zmieni prawo[2018-09-18]
Ministerstwo Sprawiedliwości podejmie prace nad zmianą prawa dotyczącego ubezwłasnowolnienia - mówi polski rząd Komitetowi ONZ ds. Praw Osób z Niepełnosprawnościami. Szczegóły projektu nie są znane; prace mogą potrwać rok. Sprawozdawca Komitetu ONZ Jonas Rukus wezwał Polskę do wdrożenia modelu opartego na prawach człowieka, związanego ze środkami niedyskryminującymi i włączającymi wszystkie osoby.
RPO
Złota Księga Dobrych Praktyk [2018-09-18]
W siedzibie Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie wręczono dyplomy autorom nagrodzonych projektów w III edycji konkursu Dobrych Praktyk na rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych. Jego celem jest promowanie wartościowych inicjatyw podejmowanych na rzecz osób starszych i z osobami starszymi.
Rzecznik Praw Obywatelskich
Lepsza sytuacja środowiskowych domów samopomocy[2018-09-18]
W Polsce rośnie liczba środowiskowych domów samopomocy (ŚDS), przewidujemy, że do końca tego roku będzie ich 819 – poinformowała wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska. Obecnie dotacja do śds jest jednolita w całym kraju i wynosi 1458 zł, zakłada się też jej znaczący wzrost w najbliższych latach.
PAP/JS - Portalsamorzadowy.pl
Wspólna inicjatywa prezydentowych[2018-09-17]
Ażurowe altany, a w nich stoliki, miękkie fotele i kanapy. Na tarasie DPS przy ul. Dojazdowej w Łodzi, w urokliwym parku powstał "Kącik Babci i Dziadka", projekt Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie Bez Barier realizowany we współpracy (także finansowej) z miastem. Jolanta Kwaśniewska otworzyła to miejsce wspólnie z Prezydent Miasta Łodzi Hanną Zdanowską.
UMŁ/ Tulodz.com
Podaruj książkę, stwórz bibliotekę, spraw radość[2018-09-17]
W Zespole Szkół Informatycznych i Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku trwa zbiórka książek dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie. Z inicjatywą wyszła tamtejsza młodzież. Akcja cieszy się dużą popularnością wśród uczniów. Zbiórka potrwa do 8 października.
Jarosław Stencel - Głos Pomorza
Za fasadą pięknych nazw[2018-09-17]
"Bicie staruszków po twarzy? Zdarza się dość często. Przyduszanie poduszką? To wieczorem, przed snem. Wyzwiska? W naszym domu opieki to była codzienność. Z tego co wiem, w wielu innych placówkach jest podobnie." Kontrowersyjny artykuł o prywatnych domach opieki w Polsce zamieszcza "Newsweek".
Paweł Reszka - Newsweek
Pechowa wizyta w restauracji[2018-09-14]
Dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie wycieczka do Torunia miała być przyjemnością. Atrakcję zepsuła próba wejścia do restauracji Sphinx na starówce. - Poczuliśmy się jak nie-ludzie - mówią pracownice DPS w Chełmnie. 15-osobowa grupa czuła się dyskryminowana, kierownictwo Sphinksa uważa sytuację za nieporozumienie.
Małgorzata Oberlan - Nowości

LOGOWANIE

PREZENTACJE

Polecamy


KATALOG FIRM

Chcesz dodać ofertę swojej firmy?
Przeglądaj katalog w poszukiwaniu firm
Supervision E. Borgiel i sin Sp. Jawna Troska, której nasi Seniorzy potrzebują i niezależność na którą zasługują. "Amber Zdrowie i Bezpieczeństwo" Czy... czytaj dalej

KAMENA

ROZRYWKA