oprogramowanie komputerowe arisco

Domy Prawo O DPS, Kontakt

KATALOG DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ

Zapraszamy do naszego katalogu DPS-ów. Tylko tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne do podjęcia decyzji informacje. Dodatkowo, dzięki zintegrowaniu systemu do ewidencji mieszkańców DOM ARISCO z bazą portalu, zawsze masz pewność, że liczba wolnych miejsc w DPS-ie jest AKTUALNA! Tego nie znajdziesz nigdzie indziej...

ZADAJ PYTANIE

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykupieniem pakietu danych w katalogu Domów Pomocy Społecznej lub macie Państwo dodatkowe pytania związane z katalogiem, prosimy o wypełnienie formularza celem przekazania go Działowi Sprzedaży ARISCO. Skontaktujemy się z Państwem i udzielimy szczegółowej informacji.

NEWS

Podpalił DPS[2019-03-18]
Pożar w DPS w Kotlinie w powiecie jarocińskim. Ogień podłożył 31-letni podopieczny. Ewakuowano ponad 150 osób, nikomu nic się nie stało. 31-latek od początku zaprzeczał, jakoby miał jakikolwiek związek z podłożeniem ognia. Dowody doprowadziły jednak do jego zatrzymania. Jego czyn zagrożony jest karą do 8 lat więzienia. Trwa szacowanie strat.
MIK - Fakty Kaliskie
Fajne gesty młodych ludzi[2019-03-18]
Grupa młodzieży z Technikum nr 2 w Górze Kalwarii postanowiła wnieść trochę radości w życie osamotnionych i często schorowanych podopiecznych miejscowego Domu Pomocy Społecznej. Od listopada ubiegłego roku aktywne nastolatki już kilkukrotnie złożyły wizytę mieszkańcom DPS, największego tego typu obiektu w Polsce.
UMiG Góra Kalwaria/ Gorakalwaria.net
Wspólnie o kobietach[2019-03-18]
Pracownicy i pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej "Na Skarpie" oraz uczniowie Szkoły Muzycznej we Włocławku połączyli siły i dali niezwykłe przedstawienie. W sali kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej zabrzmiały głównie utwory poświęcone kobietom. Publiczność dopisała i chętnie włączała się w wykonanie piosenek.
Gazeta Pomorska/Naszemiasto.pl
KON-STY-TUC-JA... KON-STY-TUC-JA...[2019-03-15]
Wojewoda pomorski domaga się, by Sopot zwrócił do budżetu państwa ponad 800 tys. zł. Chodzi o świadczenia pielęgnacyjne dla opiekunów dorosłych niepełnosprawnych, które Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wypłacał stosując wprost orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Miasto nie zgadza się z decyzją wojewody i sprawdza jak świadczenie pielęgnacyjne wypłacają OPS-y w całym kraju.
js - Serwis Samorządowy PAP
Pracownicy pomocy społecznej gotowi do strajku generalnego[2019-03-15]
Ogłaszamy gotowość strajkową i rozpoczynamy, podobnie jak nauczyciele, procedurę zmierzającą do rozpoczęcia strajku generalnego - ogłosił Ogólnopolski Komitet Protestacyjny Pracowników Pomocy Społecznej w liście do premiera. Postulaty Komitetu to m.in. o 1 tys. zł wyższy minimalny poziom wynagrodzenia zasadniczego dla wszystkich pracowników pomocy społecznej i płatny urlop na poratowanie zdrowia.
js - Serwis Samorządowy PAP
Ministerstwo planuje nowy typ ŚDS[2019-03-15]
Wprowadzenie, obok dziś funkcjonujących typów A,B,C nowego typu Środowiskowych Domów Samopomocy D - dla osób ze spektrum autyzmu lub niepełnosprawnościami sprzężonymi - zakłada projekt rozporządzenia Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.
JS - PAP
Rząd przyzwolił na omijanie wymogów sanitarnych przez placówki służby zdrowia[2019-03-14]
Fundacja My Pacjenci skierowała do Głównego Inspektora Sanitarnego pismo z pytaniem o poważne uchybienia w dostosowaniu 164 placówek ochrony zdrowia do wymogów sanitarnych. Fundacja chce poznać listę tych placówek. Lista jest niejawna, a rząd nowelizując ustawę o fizjoterapii stworzył furtkę, dzięki której można wymogi sanitarne lekceważyć.
BPO - Politykazdrowotna.com
Senior+ zawita do Aleksandrowa Kujawskiego[2019-03-14]
Gmina Miejska Aleksandrów Kujawski otrzymała promesę na przygotowanie Domu Dziennego Pobytu Senior+ dla 25 osób, który zacznie funkcjonować od stycznia 2020 roku w Miejskim Centrum Kultury. Wartość promesy na przygotowanie pomieszczeń wynosi 300 tys. zł.
Samorzad.pap.pl
Niemcy: nowa kategoria zatrudnionych[2019-03-14]
W Niemczech od 1 maja będzie możliwe zatrudnianie nowej kategorii usługodawców. Nie będą to pielęgniarki, ale pomocnicy socjalni, którzy będą mogli pomóc osobom niepełnosprawnym czy seniorom przy prostych pracach domowych. Oczywiście, będą oni musieli spełniać określone wymagania, ale niepotrzebny będzie dyplom pielęgniarki lub pielęgniarza.
Deutsches Ärzteblatt /Magdalena Mroczek ...
Kto da więcej!?[2019-03-13]
500 zł dodatku rehabilitacyjnego dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności i co najmniej 6 proc. PKB publicznych wydatków na zdrowie już od 2020 r., 1000 zł świadczenia socjalnego miesięcznie dla wychowujących niepełnosprawne dzieci – to propozycje z "Pakietu Społecznego Ludowców".
PSL/Polityka Zdrowotna

LOGOWANIE

PREZENTACJE

Polecamy


KATALOG FIRM

Chcesz dodać ofertę swojej firmy?
Przeglądaj katalog w poszukiwaniu firm
Supervision E. Borgiel i sin Sp. Jawna Troska, której nasi Seniorzy potrzebują i niezależność na którą zasługują. "Amber Zdrowie i Bezpieczeństwo" Czy... czytaj dalej

KAMENA

ROZRYWKA