oprogramowanie komputerowe arisco

Domy Prawo O DPS, Kontakt

KATALOG DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ

Zapraszamy do naszego katalogu DPS-ów. Tylko tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne do podjęcia decyzji informacje. Dodatkowo, dzięki zintegrowaniu systemu do ewidencji mieszkańców DOM ARISCO z bazą portalu, zawsze masz pewność, że liczba wolnych miejsc w DPS-ie jest AKTUALNA! Tego nie znajdziesz nigdzie indziej...

ZADAJ PYTANIE

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykupieniem pakietu danych w katalogu Domów Pomocy Społecznej lub macie Państwo dodatkowe pytania związane z katalogiem, prosimy o wypełnienie formularza celem przekazania go Działowi Sprzedaży ARISCO. Skontaktujemy się z Państwem i udzielimy szczegółowej informacji.

NEWS

Złagodzić wymagania[2018-07-20]
Komisja do Spraw Petycji zajmie się pismem, jakie w Sejmie złożyła gmina Drawsko Pomorskie. Jej przedstawiciele wnioskują o zmiany w regulacjach dotyczących pracowników socjalnych. Sytuacja kadrowa w tej sferze jest na tyle zła, że przekłada się na realne zagrożenie w wykonywaniu ustawowych zadań. Obecne regulacje są więc zbyt rygorystyczne.
KDS - Portalsamorzadowy.pl
Zasiłki wzrosną[2018-07-20]
Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie, które zakłada, że do 645 zł wzrośnie maksymalna kwota zasiłku stałego z pomocy społecznej - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń wzrośnie o 67 zł - do 701 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz o 14 zł - do 528 zł dla osoby w rodzinie. Ma to obowiązywać od 1 października 2018 r.
PAP/JS - Portal Samorządowy
Dostępność plus - już oficjalnie[2018-07-20]
Pakiet "Dostępność plus" stał się oficjalnie programem rządowym. Na program zostanie przeznaczonych 23,2 miliarda złotych. Na tę kwotę składają się środki unijne, tak zwane fundusze norweskie, pieniądze z budżetu państwa, budżetów samorządów, środki PFRON. Do końca 2018 r. powstanie projekt ustawy o dostępności.
AKC - Portalsamorzadowy.pl
"W skórze" seniora[2018-07-19]
W ramach kampanii Zrozumieć Starość uczniowie testowali kombinezon symulujący zmysły osoby starszej o 40 lat. Nauka przez takie doświadczenie to przede wszystkim ogromna dawka empatii - zauważa Katarzyna Stanik. Celem kampanii jest podniesienie wrażliwości społecznej, zrozumienia i szacunku dla osób starszych.
Paulina Persa/PAP Life/Londynek.net
NIK: gminy nie wiedzą nawet ilu mają seniorów[2018-07-19]
Prawie 20 procent gmin w Polsce nie zapewnia osobom starszym opieki w miejscu zamieszkania, mimo iż należy to do ich obowiązków. Tymczasem jest to najmniej kosztowna dla samorządów forma pomocy seniorom. Problemem pozostaje brak określonych standardów takiej opieki, a co za tym idzie brak możliwości oceny jakości świadczonych usług.
NIK/Mpolska24.pl
Co roku podwyżka. Jak oni to robią?![2018-07-19]
Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Klisinie w gminie Głubczyce otrzymali podwyżki. Dotyczy to każdego zatrudnionego w ośrodku, a wartość wzrostu wynagrodzenia, to 10 proc. od płacy zasadniczej, czyli od 300 do 350 złotych brutto. To 12. rok z rzędu, w którym władze DPS-u decydują się na zwiększenie pracownikom wynagrodzenia.
Mariusz Chałupnik - Radio Opole
Wielkie straty po pożarze[2018-07-18]
Pożar OREW w Katowicach-Giszowcu to prawdopodobnie podpalenie. Ogień spowodował ogromne straty. Do pożaru doszło oszło w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym im. dr Marii Trzcińskiej-Fajfrowskiej, który dawniej był Dziennym Domem Opieki dla Dzieci Specjalnej Troski.
Jakub Lelewicz - Dziennik Zachodni
Gliwice zadowolone[2018-07-18]
Są pierwsze efekty postulatów dotyczących problemów osób z niepełnosprawnościami, zgłoszonych przez Powiat Gliwicki do miejscowych parlamentarzystów. Powiat jest zadowolony ze zwiększenia dofinansowania warsztatów terapii zajęciowej, a także ze zmian w algorytmie przyznawania środków przez PFRON.
Starostwo Powiatowe w Gliwicach
CBA wyjaśni, co jest uczciwe[2018-07-18]
Do Centralnego Biura Antykorupcyjnego wystąpił dyrektor DPS w Prudniku. Poprosił o przeszkolenie swoich pracowników. Za poprzedniego kierownictwa w placówce tej doszło do nadużyć finansowych, których finałem były skazujące wyroki sądowe. Nieczęsto zdarza się, aby samorządy lokalne, czy podległe im instytucje z własnej inicjatywy zgłaszały się do CBA.
Jan Poniatyszyn - Radio Opole
Łóżka rehabilitacyjne dla DPS w Sandomierzu[2018-07-17]
17 elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych, wyposażonych w specjalistyczne materace otrzymał Dom Pomocy Społecznej w Sandomierzu. Sprzęt przekazała Fundacja TV Puls „Pod Dębem”. Łączna wartość otrzymanej darowizny wyniosła ponad 85 tysiące złotych. Dyrektor placówki Adam Bodura przypomina, że jest to pierwsza pomoc jaką placówka otrzymała od darczyńcy z zewnątrz.
Klaudia Tajs - Echo Dnia

LOGOWANIE

PREZENTACJE

Polecamy


KATALOG FIRM

Chcesz dodać ofertę swojej firmy?
Przeglądaj katalog w poszukiwaniu firm
Supervision E. Borgiel i sin Sp. Jawna Troska, której nasi Seniorzy potrzebują i niezależność na którą zasługują. "Amber Zdrowie i Bezpieczeństwo" Czy... czytaj dalej

KAMENA

ROZRYWKA