oprogramowanie komputerowe arisco

Domy Prawo O DPS, Kontakt

KATALOG DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ


Zapraszamy do naszego katalogu DPS-ów. Tylko tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne do podjęcia decyzji informacje. Dodatkowo, dzięki zintegrowaniu systemu do ewidencji mieszkańców DOM ARISCO z bazą portalu, zawsze masz pewność, że liczba wolnych miejsc w DPS-ie jest AKTUALNA! Tego nie znajdziesz nigdzie indziej...

ZADAJ PYTANIE

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykupieniem pakietu danych w katalogu Domów Pomocy Społecznej lub macie Państwo dodatkowe pytania związane z katalogiem, prosimy o wypełnienie formularza celem przekazania go Działowi Sprzedaży ARISCO. Skontaktujemy się z Państwem i udzielimy szczegółowej informacji.

NEWS

8% tylko wewnątrz[2016-06-29]
"Do wykonania instalacji cieplnych, kanalizacyjnych i gazowych wewnątrz domu opieki społecznej sklasyfikowanego w dziale PKOB 11, które nie wykraczają poza bryłę budynku, ma zastosowanie obniżona stawka podatku. Roboty poza obiektem nie korzystają z preferencji." Szczegółowa interpretacja prawna - w Rzeczpospolitej.
Marcin Szymankiewicz - Rzeczpospolita
Życie jest piękne[2016-06-29]
Raz do roku Dom Pomocy Społecznej przy Polankach w Gdańsku organizuje Wojewódzki Konkurs Literacko - Artystyczny, w którym seniorzy mogą pochwalić się swoją twórczością plastyczną, talentem recytatorskim i umiejętnościami w zakresie… ortografii. Teraz mieszkańcy domów pomocy społecznej, uczestnicy klubów samopomocy i klubów seniora z Gdańska, Gdyni i Pelplina spotkali się po raz dziesiąty.
Izabela Biała - Gdansk.pl
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego[2016-06-29]
W wyroku z dnia wczorajszego Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepisy kodeksowe oraz ustawy o ochronie zdrowia psychicznego i konwencji podpisanych przez Polskę, dotyczące umieszczania w domach pomocy społecznej osób całkowicie ubezwłasnowolnionych bez ich udziału, są niekonstytucyjne. Wyrok dotyczy także braku wpływu na zmianę orzeczeń.
Trybunał Konstytucyjny/dps.pl
Dramatyczne wyniki kontroli - prywatne jednak do kitu[2016-06-28]
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdził wzorce umów stosowane w prywatnych domach opieki. Blisko 90 proc. skontrolowanych przedsiębiorców prowadzących takie placówki stosowało niedozwolone postanowienia umowne. Tak wynika z danych Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Szczegóły w "Rzeczpospolitej".
Michał Kołtuniak - Rzeczpospolita
Jednolity tekst ustawy o pracownikach samorządowych[2016-06-28]
W Dzienniku Ustaw ukazał się jednolity tekst ustawy o pracownikach samorządowych. Dokument uwzględnia zmiany wynikające z nowelizacji Kodeksu pracy i ustawy o samorządzie gminnym. Jako plik .pdf można go pobrać w podanym linku.
kic - PAP
Badania nad schizofrenią[2016-06-28]
Osoby dotknięte schizofrenią nie mają poczucia sprawstwa nie tylko swoich ruchów, ale także, a może przede wszystkim tego, co dzieje się w ich głowach. Wiedzą, że ich myśli należą do nich, są przypisane do ich ciała, ale nie wierzą, że to oni są ich przyczyną. Jeśli naukowcy zrozumieją, dlaczego chorzy nie mają poczucia sprawstwa, będą mogli im pomóc.
Karolina Duszczyk/kol/mrt - PAP
Parku żal...[2016-06-27]
W Sopocie powstać ma dom opieki dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Z inicjatywą wyszli sami rodzice niepełnosprawnych dzieci, którzy przygotowali projekt i zebrali fundusze na budowę. Miasto się zgodziło. Nie wszystkim jednak podoba się pomysł budowy ośrodka. Protestuje część okolicznych mieszkańców, twierdząc, że inwestycja "zabierze im część parku".
Piotr Weltrowski - Trojmiasto.pl
Trochę szpitala, trochę dps...[2016-06-27]
54 dzienne domy opieki medycznej dla osób starszych przygotowują się do przyjęcia pierwszych pacjentów. Pomysł jest dobry i sprawdzony. Ta forma opieki jest popularna w krajach zachodnich. Za dwa lata funkcjonowanie programu dziennych domów opieki dla osób starszych zostanie przeanalizowane przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.
Judyta Watoła - Gazeta Wyborcza
W Zochcinku poświęcono kaplicę[2016-06-27]
Uroczystości związane z poświęceniem kaplicy przy Domu Pomocy Społecznej odbyły się w niedzielne popołudnie w Zochcinku. Miejsce kultu będzie służyć nie tylko mieszkańcom i pracownikom Domu Pomocy Społecznej, ale również wiernym z okolicznych miejscowości. Wcześniej w budynku mieściła się kaplica przedpogrzebowa.
Katarzyna Kaszluga - Echo Dnia
Nowatorsko o samodzielności w Gdyni[2016-06-24]
Będą zajęcia z psychologiem, gra miejska i wyprawa na żagle. W Gdyni ruszył program "(Nie)pełnosprawne więzi". Potrzebnych jest do niego dziesięć par: rodzic lub opiekun plus dorosłe niepełnosprawne dziecko. Projekt ma pokazać dorosłym będącym jeszcze w roli dzieci, że mogą się usamodzielnić, a rodzicom - że mają prawo do własnej aktywności.
Magdalena Manasterska/amo - Radio Gdańsk

LOGOWANIE

Login:

Hasło:

PREZENTACJE

Dom Opieki "Samarytanin" w Bielsku-Białej
Dom Opieki Samarytanin w Bielsku-Białej jest ośrodkiem przeznaczonym dla osób w podeszłym wieku, jak również dla chorych... czytaj dalej

Polecamy


KATALOG FIRM

Chcesz dodać ofertę swojej firmy?
Przeglšdaj katalog w poszukiwaniu firm
Supervision E. Borgiel i sin Sp. Jawna Troska, której nasi Seniorzy potrzebują i niezależność na którą zasługują. "Amber Zdrowie i Bezpieczeństwo" Czy... czytaj dalej

KAMENA

ROZRYWKA