oprogramowanie komputerowe arisco

Domy Prawo O DPS, Kontakt

KLUBY

RADAR

ANKIETA

Która z partii politycznych reprezentuje w największym stopniu Twoje poglądy?
Prawo i Sprawiedliwość
Platforma Obywatelska
Kukiz'15
Nowoczesna
Ugrupowania lewicowe (SLD, Razem, Zieloni)
inna

Ośrodki pomocy

Wybrane tematy:

KATALOG DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ

Zapraszamy do naszego katalogu DPS-ów. Tylko tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne do podjęcia decyzji informacje. Dodatkowo, dzięki zintegrowaniu systemu do ewidencji mieszkańców DOM ARISCO z bazą portalu, zawsze masz pewność, że liczba wolnych miejsc w DPS-ie jest AKTUALNA! Tego nie znajdziesz nigdzie indziej...

ZADAJ PYTANIE

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykupieniem pakietu danych w katalogu Domów Pomocy Społecznej lub macie Państwo dodatkowe pytania związane z katalogiem, prosimy o wypełnienie formularza celem przekazania go Działowi Sprzedaży ARISCO. Skontaktujemy się z Państwem i udzielimy szczegółowej informacji.

NEWS

Ofiary po ataku nożem[2018-03-21]
Sprawca i ofiara zginęli podczas ataku nożownika w domu opieki dla seniorów w Dreźnie (Niemcy). Opiekun rzucił się z nożem na 37-letnią kobietę odwiedzającą swoją babcię w placówce. Sam następnie rzucił się z okna. Zabójca miał bardzo dobrą opinię i był wieloletnim pracownikiem domu. Motyw zbrodni nie jest na razie znany.
AFP/Frankfurter Allgemeine Zeitung
Wróciliśmy z jednym medalem[2018-03-21]
Niepełnosprawni Polacy, którzy brali udział w zimowych igrzyskach paraolimpijskich w Pjongczangu, wrócili już do kraju. "Biało-Czerwoni" przywieźli jeden medal - brązowy. Krążek zdobyty przez Igora Sikorskiego w slalomie gigancie to 45. medal paraolimpijski w historii dla Polski.
PAP/Interia - Eurosport.interia.pl
Za pieniądze z Unii Europejskiej[2018-03-21]
Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej w partnerstwie ze Szczawnicą, Czorsztynem i Łapsze Niżne realizuje projekt Pienińskich Domów Dziennego Pobytu. Seniorzy z trzech pienińskich gmin już korzystają z wyremontowanych i dostosowanych do ich potrzeb placówek, gdzie przygotowano dla nich innowacyjny program - animowany przez personel, działający zgodnie z najwyższymi standardami opieki.
amk - PAP
Misterium przed Wielkanocą[2018-03-20]
Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Rudniku nad Sanem przygotowali Misterium Męki Pańskiej. Wystawiono je w Centrum Caritas. Miało formę teatru światłocieni. Role z ukrzyżowania Jezusa odegrało ponad 30 niepełnosprawnych aktorów aktorzy w wieku od 20 do ponad 60 lat oraz kilku opiekunów.
Zdzisław Surowaniec - Echo Dnia
Dyrektorka odwołana[2018-03-20]
Joanna Gałęzia nie jest już dyrektorem Domu Pomocy Społecznej przy ul. Grabowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tymczasowo obowiązki dyrektora pełnić będzie Mieczysław Libuda, a data konkursu, który ostatecznie wyłoni dyrektora tego DPS nie została podana.
Karolina Kamińska - Lokalnatelewizja.pl
Polityka senioralna na barkach samorządu, ale ze wsparciem rządu [2018-03-20]
"Samorządy powinny dostrzegać osoby starsze i budować własną politykę senioralną, zanim zjawisko starzenia się społeczeństwa będzie dla nich problemem" – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podczas otwarcia Klubu Senior+ w Cybince. Szefowa MRPiPS zapewniła, że samorządy mogą przy tym liczyć na wsparcie rządu.
amk - CSI PAP/ MPiPS
Studenci razem z seniorami. W Holandii.[2018-03-19]
Gea Sijpkes, dyrektorka jednego z holenderskich domów opieki, wpadła na pomysł, jak budować dialog międzypokoleniowy. Postanowiła otworzyć drzwi ośrodka, którym zarządza, przed studentami i zaproponowała darmowe lokum kilkorgu z nich w zamian za spędzanie czasu z seniorami.
emka - Wysokieobcasy.pl
PFRON przydzielił pieniądze m.in. dla WTZ[2018-03-19]
Sześć milionów złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymał powiat opatowski na działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej i rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Ostatnio WTZ powstały przy Domu Pomocy Społecznej w Sobowie.
Echo Dnia
Nowe busy w Bielsku-Białej[2018-03-19]
Bielskie placówki pomocy społecznej otrzymały od miasta cztery nowe busy przystosowane do transportu osób niepełnosprawnych. Busy trafiły do Domu Pomocy Społecznej "Dom Nauczyciela", Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych, Domu Pomocy Społecznej dla Przewlekle Chorych oraz Środowiskowego Centrum Pomocy.
Maciej Maliczewski - Wyborcza.pl
Seksualność[2018-03-16]
Niepełnosprawność intelektualna nie oznacza upośledzenia płciowości. Seksualność osoby niepełnosprawnej jest normalna, a uczucia nie zależą od ilorazu inteligencji. Tymczasem wciąż zdarza się, że osoby niepełnosprawne intelektualnie postrzega się niesłusznie albo jako istoty aseksualne, albo hiperseksualne.
Anna Piotrowska - Zdrowie.pap.pl

LOGOWANIE

PREZENTACJE

Polecamy


KATALOG FIRM

Chcesz dodać ofertę swojej firmy?
Przeglądaj katalog w poszukiwaniu firm
Supervision E. Borgiel i sin Sp. Jawna Troska, której nasi Seniorzy potrzebują i niezależność na którą zasługują. "Amber Zdrowie i Bezpieczeństwo" Czy... czytaj dalej

KAMENA

ROZRYWKA