oprogramowanie komputerowe arisco

Domy Prawo O DPS, Kontakt

KATALOG DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ


Zapraszamy do naszego katalogu DPS-ów. Tylko tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne do podjęcia decyzji informacje. Dodatkowo, dzięki zintegrowaniu systemu do ewidencji mieszkańców DOM ARISCO z bazą portalu, zawsze masz pewność, że liczba wolnych miejsc w DPS-ie jest AKTUALNA! Tego nie znajdziesz nigdzie indziej...

ZADAJ PYTANIE

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykupieniem pakietu danych w katalogu Domów Pomocy Społecznej lub macie Państwo dodatkowe pytania związane z katalogiem, prosimy o wypełnienie formularza celem przekazania go Działowi Sprzedaży ARISCO. Skontaktujemy się z Państwem i udzielimy szczegółowej informacji.

NEWS

PFRON wreszcie zajmie się potrzebującymi[2016-07-26]
– Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zajmował się bardziej sobą, zamiast wspierać potrzebujących – powiedział w Nowym Sączu Robert Kwiatkowski, który od marca jest prezesem tej instytucji. Podczas spotkania z dziennikarzami publicznie skrytykował on sposób w jaki działała wcześniej.
Krzysztof Niedzielan - RDN
W poszukiwaniu miłosierdzia[2016-07-26]
Szwajcarzy, Kolumbijczycy i Kanadyjczycy przyglądali się, jak wygląda w Polsce "miłosierdzie na co dzień". W Henrykowie młodzi Szwajcarzy włoskojęzyczni spotkali się z podopiecznymi Domu Opieki i uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej (WTZ). To było wspólne święto, pełne radości i śpiewu. Pensjonariusze placówki w Henrykowie to osoby starsze.
Paweł Trawka - Gość Niedzielny
Chciał zamordować wszystkich pensjonariuszy![2016-07-26]
Co najmniej 19 osób zginęło w wyniku ataku nożownika w jednym z domów opieki dla niepełnosprawnych nieopodal Tokio. Według źródeł w policji i straży pożarnej, rannych zostało 25 osób. 20 z nich jest w stanie ciężkim. To największa zbrodnia dokonana przez pojedynczego człowieka w powojennej historii Japonii.
amk/mm - Rzeczpospolita
Wypowiedz się o ustawie![2016-07-25]
Na stronie PFRON uruchomiony został specjalny formularz poprzez który będzie można zgłaszać swoje uwagi dot. zmian w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Konsultacje będą prowadzone do 15 września 2016 roku. To pierwsze konsultacje tej ustawy, prowadzone w sposób tak otwarty i szeroki.
MRPiPS/ PFRON
Domy opieki - zyskowny biznes[2016-07-25]
Inwestycje w profesjonalne domy opieki dla seniorów zapewniające całodobową opiekę mogą wygenerować wysoką stopę zwrotu – oceniają eksperci z Prelios Real Estate Advisory. W przypadku nowych projektów deweloperskich mogą one przynieść dwucyfrowe zyski. Siłą napędową są tendencje demograficzne oraz dynamicznie rosnące zapotrzebowanie na tego typu placówki na rynku.
Maja Biesiekierska - Newseria.pl
Od siebie dla innych[2016-07-25]
Ponad 250 wolontariuszy z różnych krajów świata bierze udział w rozpoczętej wczoraj w Łodzi szóstej edycji Festiwalu Wolontariatu Kontakt Łódź 2016. W ciągu kilku dni wyremontują oni mieszkania osób niepełnosprawnych, domy dziecka i domy pomocy społecznej. Zaplanowano też m.in.: warsztaty dla osób starszych, np. kursy komputerowe, zajęcia sportowe i wydarzenia artystyczne.
jb - Onet.pl
Zęby niepełnosprawnych nie obchodzą nikogo[2016-07-22]
Niepełnosprawni mają ustawowo zapewnioną bezpłatną opiekę stomatologiczną. W praktyce jednak wielu z nich jest jej pozbawionych, ponieważ w Polsce brakuje miejsc odpowiednio przygotowanych do leczenia takich osób. Nie opracowano też dotąd jednolitego i kompleksowego modelu opieki dentystycznej nad osobami niepełnosprawnymi.
Lucyna Krysiak - Gazeta Lekarska
Nowy samochód[2016-07-22]
Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Kurasia w Tarnobrzegu będą dowożeni do lekarza i innych instytucji nowym samochodem. Klucze do auta, na ręce Marii Wrzos, dyrektora placówki przekazał Grzegorz Kiełb, prezydent miasta. Wymiana taboru była konieczna, bowiem wysłużony polonez służył mieszkańcom placówki od 22 lat.
KAT - Echo Dnia
Zrównać i zrewaloryzować[2016-07-22]
153 zł – tyle od 2006 roku wynosi zasiłek pielęgnacyjny dla osób bez prawa do emerytury. Postulat podniesienia i wprowadzenia waloryzacji tego świadczenia znalazł się w petycji, nad którą 20 lipca 2016 r. obradowali posłowie Komisji ds. petycji Sejmu RP. W petycji oczekuje się zrównania wysokości zasiłku z podobnym dodatkiem pielęgnacyjnym, który pobierają osoby z emeryturą.
Mateusz Różański - Niepelnosprawni.pl
Zdolni, kreatywni, niepełnosprawni[2016-07-21]
Zamiast siedzieć w domu, tańczą, rzeźbią i trenują sztukę cyrkową. Kreatywne spędzanie czasu to jedne z najlepszych terapii dla dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi. W Niemczech możliwości jest coraz więcej.
Anna Macioł - Deutsche Welle

LOGOWANIE

Login:

Hasło:

PREZENTACJE

Dom Opieki "Samarytanin" w Bielsku-Białej
Dom Opieki Samarytanin w Bielsku-Białej jest ośrodkiem przeznaczonym dla osób w podeszłym wieku, jak również dla chorych... czytaj dalej

Polecamy

KATALOG FIRM

Chcesz dodać ofertę swojej firmy?
Przeglšdaj katalog w poszukiwaniu firm
Supervision E. Borgiel i sin Sp. Jawna Troska, której nasi Seniorzy potrzebują i niezależność na którą zasługują. "Amber Zdrowie i Bezpieczeństwo" Czy... czytaj dalej

KAMENA

ROZRYWKA