oprogramowanie komputerowe arisco

Domy Prawo O DPS, Kontakt

KATALOG DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ

Zapraszamy do naszego katalogu DPS-ów. Tylko tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne do podjęcia decyzji informacje. Dodatkowo, dzięki zintegrowaniu systemu do ewidencji mieszkańców DOM ARISCO z bazą portalu, zawsze masz pewność, że liczba wolnych miejsc w DPS-ie jest AKTUALNA! Tego nie znajdziesz nigdzie indziej...

ZADAJ PYTANIE

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykupieniem pakietu danych w katalogu Domów Pomocy Społecznej lub macie Państwo dodatkowe pytania związane z katalogiem, prosimy o wypełnienie formularza celem przekazania go Działowi Sprzedaży ARISCO. Skontaktujemy się z Państwem i udzielimy szczegółowej informacji.

NEWS

"Trzy Kolory" w Czersku[2017-06-22]
W Czersku odbył się Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Trzy Kolory". Kto tylko mógł, przyszedł ubrany na biało w geście solidarności. Festiwal zorganizowały warsztaty terapii zajęciowej z Czerska, Chojnic i Brus.
Anna Klaman - Gazeta Pomorska
Na sportowo w Miechucinie[2017-06-22]
W Zespole Szkół w Miechucinie odbyła się IX Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych województwa Pomorskiego. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 112 zawodników, reprezentujących 14 drużyn. W tym roku zwycięstwo odniósł WTZ Bytów. W zawodach brać udział mogły wszystkie chętne niepełnosprawne osoby.
WTZ Chmielno, Weronika Koszałka - Kartuzy.info
Przegląd w Prószkowie[2017-06-22]
Podopieczni domów z całej Opolszczyzny zaprezentowali się na XVI Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych DPS w Prószkowie. Były występy taneczne, muzyczne, wokalne, kabaretowe, a nawet spektakle teatralne w wykonaniu osób niepełnosprawnych intelektualnie. Wszystkie grupy otrzymały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Opolu nagrody.
Monika Pawłowska - Radio Opole
Powiatowy Dzień Seniora w Więckowicach[2017-06-21]
200 seniorów zjechało do Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach w gminie Zabierzów. Zorganizowano tu dla nich spotkania, zabawy, atrakcje związane z XIII Powiatowym Dniem Seniora. Można było wziąć udział w konkursach: florystycznym związanym z wiciem wianków, wokalnym i sportowych (cymbergaj i piłkarzyki).
Barbara Ciryt - Dziennik Polski
Ponarzekano w Olsztynie[2017-06-21]
W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się narada poświęcona funkcjonowaniu Domów Pomocy Społecznej w województwie warmińsko-mazurskim. Przedstawiciele placówek wskazywali na braki personelu, niskie płace, zaniedbania w finansowaniu remontów czy kierowanie do DPS podopiecznych niezgodnych z profilem placówki.
D.Grzymska/asocha - Radio Olsztyn
NIK: Senior+ nie rozwiązał problemów[2017-06-21]
Dzienne domy pomocy skutecznie zapewniają seniorom wsparcie i kosztują mniej niż tradycyjne, całodobowe domy opieki. Na ich uruchomienie decyduje się jednak zaledwie 10 proc. gmin, a tylko 5 proc. skorzystało z programu Senior-Wigor (Senior+). Część paradoksalnie – z braku środków, a część dlatego, że niewystarczająco rozpoznaje potrzeby osób starszych na własnym terenie.
NIK
Tortury i mordy w "Lambrechter Tal"[2017-06-20]
Trójka opiekunów z domu opieki społecznej "Lambrechter Tal" (Mannheim) w Niemczech usłyszała zarzuty za znęcanie się nad podopiecznymi i doprowadzenie do śmierci co najmniej 2 osób. Mordercy stosowali wymyślne i obrzydliwe tortury wobec seniorów. Przy okazji są dowody na okradanie bezradnych podopiecznych.
StA Frankenthal/rmx - Mannheim24
Protest w Kluczborku trwa[2017-06-20]
Podopieczni DPS w Kluczborku z filii przy ul. Sienkiewicza (w centrum miasta) w maju zaczęli protestować, nie chcąc przeniesienia do głównej placówki przy ul. Wołczyńskiej (na obrzeżach). Z protestującymi spotkał się teraz starosta kluczborski Piotr Pośpiech. Powiedział, że nic nie jest jeszcze przesądzone. Protestujących nie przekonał i akcja trwa.
Mirosław Dragon - NTO
Wkrótce konkurs na szefa PFRON[2017-06-20]
Premier Beata Szydło, na wniosek minister Rafalskiej, odwołała Roberta Kwiatkowskiego ze stanowiska Prezesa Zarządu PFRON. Na razie zastąpi go dotychczasowa zastępczyni Dorota Habich. Potem stanowisko to ma być obsadzone w drodze otwartego konkursu.
MRPiPS/Dps.pl
Trzeba decyzji rządowej[2017-06-19]
- Pielęgniarki w DPS-ach znalazły się poza systemem NFZ już kilka lat temu. Mamy dzisiaj odważnych starostów i odważnych prezydentów, którzy zatrudniają dodatkowy personel pielęgniarski dla DPS. Obecnie nie załatwia tego żaden resort (.... ) musi zapaść decyzja na szczeblu rządu - uważa zastępca RPO Krzysztof Olkowicz, który wizytował opolskie placówki.
PAP/Onet

LOGOWANIE

PREZENTACJE

Dom Opieki "Samarytanin" w Bielsku-Białej
Dom Opieki Samarytanin w Bielsku-Białej jest ośrodkiem przeznaczonym dla osób w podeszłym wieku, jak również dla chorych... czytaj dalej

Polecamy


KATALOG FIRM

Chcesz dodaďż˝ ofertďż˝ swojej firmy?
Przeglądaj katalog w poszukiwaniu firm
Supervision E. Borgiel i sin Sp. Jawna Troska, której nasi Seniorzy potrzebują i niezależność na którą zasługują. "Amber Zdrowie i Bezpieczeństwo" Czy... czytaj dalej

KAMENA

ROZRYWKA