oprogramowanie komputerowe arisco

Domy Prawo O DPS, Kontakt

KLUBY

RADAR

ANKIETA

Czy w najbliższych wyborach poprzesz dotychczasowe władze lokalne?
Tak - niech kontynują swoją pracę
Nie, czas na zmiany
Częściowo
Jeszcze nie wiem
Nie pójdę głosować

KATALOG DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ


Zapraszamy do naszego katalogu DPS-ów. Tylko tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne do podjęcia decyzji informacje. Dodatkowo, dzięki zintegrowaniu systemu do ewidencji mieszkańców DOM ARISCO z bazą portalu, zawsze masz pewność, że liczba wolnych miejsc w DPS-ie jest AKTUALNA! Tego nie znajdziesz nigdzie indziej...

ZADAJ PYTANIE

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykupieniem pakietu danych w katalogu Domów Pomocy Społecznej lub macie Państwo dodatkowe pytania związane z katalogiem, prosimy o wypełnienie formularza celem przekazania go Działowi Sprzedaży ARISCO. Skontaktujemy się z Państwem i udzielimy szczegółowej informacji.

NEWS

Międzynarodowy wyrok w sprawie polskich DPS[2014-11-26]
Polska będzie musiała zmienić procedury dotyczące umieszczenia w domu pomocy społecznej i warunków przedłużania pobytu. Obecne przepisy naruszają zasady legalnego pozbawienia wolności - ogłosił Europejski Trybunał Praw Człowieka. Prywatna skarga została złożona w 2012 roku, a teraz doczekała się rozstrzygnięcia. (materiał w jęz. angielskim)
ETPC/dps.pl
Niemcy wytyczają kierunek![2014-11-26]
Przełomowa decyzja. Od nowego roku w lekkoatletycznych mistrzostwach Niemiec startować będą także niepełnosprawni sportowcy. Klasyfikacja będzie jednak prowadzona oddzielnie - postanowił zarząd związku tej dyscypliny (DLV).
PAP/Onet.pl
Konin z otwartymi drzwiami[2014-11-26]
Na "dzień otwartych drzwi" zaprasza w najbliższy wtorek (2. XII) Dom Pomocy Społecznej w Koninie przy ul. Południowej. Od godziny dziewiątej do siedemnastej wszystkie osoby zainteresowane naszą działalnością będą mogły zapoznać się z funkcjonowaniem ośrodka całodobowego i placówek wsparcia dziennego – zaprasza dyr. Mirosława Nowak. Będzie też występ muzyczny i wystawa prac.
Lm.pl
Po pierniku na Święta...[2014-11-25]
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu wraz z nauczycielkami uczestniczyli w warsztatach cukierniczych, podczas, których stworzyli świąteczne pierniki. Zajęcia przygotowały i poprowadziły instruktorki WTZ w Morągu wraz ze swoimi podopiecznymi. Odbyły się one w ramach wspólnego projektu "Niepełnosprawni są wśród nas".
Morag.wm.pl
Pokolenie 80+[2014-11-25]
Seniorzy to nie jest jednorodna grupa 60 plus. Mamy też pokolenie 80 plus, które ma specyficzne dla siebie oczekiwania dotyczące np. spędzania wolnego czasu - mówi dr Joanna Wawrzyniak. Polski senior, jeśli porównać go z seniorami zachodnimi, nie chce wychodzić z domu. Dlaczego wybierają domowy areszt?
Joanna Wawrzyniak - NTO
Na co dzień seniorów traktujemy najgorzej w Unii Europejskiej[2014-11-25]
Piotr Szukalski, demograf z Uniwersytetu Łódzkiego co roku na początku zajęć z gerontologii (nauki o osobach starszych) przeprowadza na studentach prosty eksperyment. Każdego prosi o wypisanie na karteczce kilku przymiotników, które kojarzą się im ze starością. Dostaje listę: zrzędliwy, nieudolny, brzydki, zacofany technologicznie, niepełnosprawny... Ciekawy tekst we Wprost...
Agata Jankowska - Wprost
Były dyrektor DPS kontra starosta[2014-11-24]
Tuż przed wyborami zapadł wyrok pierwszej instancji w sądzie pracy. Proces wytoczył Dariusz Chudziński, bo uważa że pozbawienie go pracy w DPS odbyło się z naruszeniem prawa. Sprawa trwała blisko dwa lata. Przypomnijmy, że wcześniej prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rzekomych nadużyć w DPS w Mogilnie.
aj - Gazeta Pomorska
Krytycznie, bardzo krytycznie i...nic[2014-11-24]
Rodzice osób niepełnosprawnych skarżą się, zatrudnieni kierownicy często odchodzą, kontrole wykazują nieprawidłowości w finansach - twierdzi PCPR w Poznaniu, ale toleruje działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej im. Praksedy Lemańskiej z Konarzewa. Chociaż WTZ działa od kilkunastu lat, żaden podopieczny nie doszedł do takiego stopnia rehabilitacji, by zacząć pracę zarobkową.
Robert Domżał - Głos Wielkopolski
Wybory jak porysowany kryształ[2014-11-24]
Tak się złożyło, że wszyscy pensjonariusze głosowali na jednego kandydata do rady powiatu, któremu zresztą podlega placówka. A kto nie potrafił, temu pomogli spolegliwi asystenci. Postaw pan krzyżyk, czyli jak głosowano w prószkowskim DPS-ie... Tajemnicą poliszynela jest, że dziwne rzeczy dzieją się od lat w większości komisji dla mieszkańców domów pomocy...
Mirela Mazurkiewicz - NTO.pl/dps.pl
I my...[2014-11-21]
I my też składamy najlepsze życzenia pracownikom socjalnym oraz wszystkim, którzy dzisiaj obchodzą swoje święto. Ci wszyscy inni, to kadra domów pomocy społecznej i warsztatów terapii zajęciowej: opiekunowie, pielęgniarki, salowe, terapeuci, specjaliści, pracownicy administracji, pralni, kuchni... Wszystkim życzymy dużo dobrego!
dps.pl/Arisco

LOGOWANIE

Login:

Hasło:

PREZENTACJE

Dom Opieki "Samarytanin" w Bielsku-Białej
Dom Opieki Samarytanin w Bielsku-Białej jest ośrodkiem przeznaczonym dla osób w podeszłym wieku, jak również dla chorych... czytaj dalej

Polecamy


Partner serwisu
opiekaSeniora.pl

KATALOG FIRM

Chcesz dodać ofertę swojej firmy?
Przeglšdaj katalog w poszukiwaniu firm
Supervision E. Borgiel i sin Sp. Jawna Troska, której nasi Seniorzy potrzebują i niezależność na którą zasługują. "Amber Zdrowie i Bezpieczeństwo" Czy... czytaj dalej

KAMENA

ROZRYWKA