oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

III Międzynarodowe Spotkania Seniorów w Pile

Przez cztery dni odbywały się w Pile III Międzynarodowe Spotkania Seniorów. Uczestniczyło w nich około 300 osób z kraju oraz Niemiec i Rosji. Wysłuchali prelekcji, wzięli udział w licznych spotkaniach terapeutyczno-relaksacyjnych. W części edukacyjnej Spotkań dwie bardzo interesujące prelekcje wygłosili prof. Zbigniew Woźniak z Poznania (o determinacji w zabiegach społecznych seniorów) i Lidia Wrocińska ze Słupska (o działalności Uniwersytetu III Wieku i Centrum Animacji Kulturalnej).

Podczas spotkań wymieniano doświadczenia z działalności w klubach seniora i domach pomocy społecznej, z zajęć terapeutycznych itp.

Integracji zarówno seniorów, jak też osób pracujących na ich rzecz, służyła staropolska biesiada w skansenie w Osieku oraz wielki piknik w leśniczówce Zawada. Zwiedzono oczywiście pilski Klub Seniora, Dom Dzienny i Dom Pomocy Społecznej. Ich działalność i oferta dla seniorów zwróciła szczególną uwagę gości z Cuxhaven oraz Kronsztadtu.

Mieczysław Augustyn - współorganizator Spotkań :Impreza rozrosła się do takich rozmiarów, że komitet organizacyjny musiał się przekształcić w stale pracujące stowarzyszenie. Właśnie trwa jego rejestracja w sądzie. Będzie ono nosiło nazwę Stowarzyszenie ,,Pro Senior''.