oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Centrum Usług Opiekuńczych w Zielonej Górze chce zorganizować koncert i prezentację prac artystycznych babć i dziadków. Zapraszają szczególnie tych seniorów, którzy zwykle siedzą w domu.

Na przełomie września i października będzie Lubuski Tydzień Seniora. Z tej okazji Centrum Usług Opiekuńczych po raz trzeci organizuje Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów. Zwykle polegał on na prezentacji domów seniora, placówek opiekuńczych i stowarzyszeń starszych osób.

� W tym roku postanowiliśmy zachęcić do występów dziadków i babcie, którzy na co dzień nie biorą udziału w pracach różnych stowarzyszeniach � mówi szefowa centrum Elżbieta Sochacka. � Myślimy też o zaproszeniu znanych osób w starszym wieku.

Impreza odbędzie się w teatrze 1 października. Zaplanowano przedstawienie, w czasie którego starsze osoby mogą zaśpiewać, powiedzieć wiersz, opowiedzieć bajkę, przedstawić scenkę. � Liczymy, że na widowni zasiądą rodziny seniorów, dzieci i wnuki � mówi E. Sochacka. � Ich też chcemy zaprosić do zabawy.

W holu teatru w tym czasie mają być prezentowane prace artystyczne seniorów � obrazy, hafty, makatki, robótki ręczne.

Inna konwencja obchodów Tygodnia Seniora ma pokazać, że starsze osoby odgrywają ważną rolę w rodzinie i społeczności. Ma też wyciągnąć z domów osoby, które zwykle nie uczestniczą w imprezach dla seniorów. �Zabrać ich z bocznego toru� � określają pracownicy centrum.

W ramach obchodów Tygodnia Seniora w Zielonej Górze zaplanowano też zabawy w domach opiekuńczych, a na zakończenie uroczysty Bal Seniora, prawdopodobnie w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego. Bilety na bal będą dofinansowywane, dlatego będą mogły wziąć w nim udział tylko osoby starsze.