oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Ponad 30 dzieci z autyzmem przez trzy dni przyjmie w Płocku dr Franco Verzella. - Wciąż traktuje się tę chorobę jedynie jako problem psychiczny, w terapii wykorzystuje się pomoc psychologów, pedagogów, podaje się leki i na tym poprzestaje. To błąd - mówił wczoraj lekarz z Bolonii.

I kontynuował, że nie są to dobre instrumenty terapeutyczne, bo leczą tylko rezultaty, a nie przyczyny.

- A te, o czym ciągle mało kto wie, są i w przypadku autyzmu, i wielu innych chorób związane z gastrologią, jelitami, obecnością toksyn, krótko mówiąc: z biologią - dodawał. I dlatego również w leczeniu autyzmu proponuje stosować m.in... odpowiednie diety. To zgodne z metodami diagnostycznymi i terapeutycznymi amerykańskiego Autism Research Institute z San Diego. Rodzicom małych pacjentów Verzella zaleca wypełnienie specjalnych kwestionariuszy dotyczących zachowania ich samych i dziecka, sugeruje wykonanie badań laboratoryjnych.

Na tej podstawie tworzy indywidualny program żywieniowy dla każdego malucha, ordynuje leki, odżywki.

Spotkania dla dzieci z całej Polski organizuje płockie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem "Odzyskać Więzi". Wykorzystuje pieniądze, jakie otrzymało z Funduszu Grantowego. Z dr. Verzellą spotykają się dzieci z Płocka, ale także z Warszawy, Olsztyna, Kielc, Wrocławia, Poznania i innych miast (lista chętnych jest już zamknięta). Jutro odbędzie się szkolenie dla pielęgniarek i lekarzy.

Renata Szpilkowska-Lorenc, przewodnicząca stowarzyszenia, zaprasza także jutro do ratuszowej auli wszystkich chętnych na godz. 14 - będzie można spotkać się z rodzicami innych maluchów z autyzmem i porozmawiać z dr. Verzellą.