oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(mat. nadesłany; dps.pl 24.07.2006)

 

Przywrócić zdrowie i radość

Jak zlikwidować wszelkie ślady po chorobie czy wypadku i umożliwić choremu jak najszybszy powrót do zdrowia? Gdzie szukać nowych możliwości rehabilitacji, ale także aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych? W których ośrodkach szukać możliwości najskuteczniejszego leczenia sanatoryjnego i uzdrowiskowego? Odpowiedzi na te pytania będą szukać najlepsi specjaliści zajmujący się rehabilitacją podczas tegorocznych Targów Rehabilitacji, Sanatoriów i Uzdrowisk REHMED-EXPO.

Wystawę już po raz szósty organizują Targi Kielce. Honorowy Patronat nad targami sprawują co roku Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Prezes Krajowej Izby Gospodarczo Rehabilitacyjnej oraz - Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczną edycję targów REHMED EXPO objął również Honorowym Patronatem Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego –Longin Komołowski.

W ciągu trzech dni - od 14 do 16 września, na targach REHMED-EXPO spotkają się m.in. producenci i dystrybutorzy sprzętu rehabilitacyjnego, organizatorzy turnusów rehabilitacyjnych, przedstawiciele sanatoriów i uzdrowisk z kraju i zagranicy, producenci wyposażenia dla zakładów uzdrowiskowych oraz gabinetów odnowy biologicznej. W pawilonach targowych można zapoznać się m.in. z najnowszym sprzętem ortopedycznym, urządzeniami do fototerapii, fizykoterapii, hydroterapii i kinezyterapii oraz ofertą prezentowaną przez uzdrowiska i sanatoria. Podczas targów prowadzone są pokazy sprzętu rehabilitacyjnego oraz prezentacje pojazdów do transportu osób niepełnosprawnych. Jak co roku swoją ofertę i propozycje przedstawią nie tylko wystawcy krajowi, ale i zagraniczni. Tradycyjnie wystawie towarzyszyć będą seminaria, konferencje oraz szkolenia branżowe - m.in. warsztaty terapeutyczno - szkoleniowe "Choroba - jak znaleźć jej sens, przesłanie i radzić sobie ze stresem?", organizowane przez kielecką Poradnię Pomocy Psychologicznej i Świętokrzyskie Centrum Onkologii.

Targi REHMED–EXPO to jednak nie tylko prezentacja nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego czy możliwości poszczególnych ośrodków. To także wyjątkowa impreza, przyciągająca co roku ludzi szukających pomocy dla siebie lub swoich bliskich. Tu bowiem można spotkać najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie rehabilitacji. A swoje możliwości i propozycje leczenia przedstawiają najnowocześniejsze ośrodki rehabilitacyjne. Nic więc dziwnego, że co roku targi przyciągają zwiedzających z całej Polski. Jedną z najważniejszych zalet targów REHMED-EXPO, na którą zwracają uwagę zwiedzający, jest także możliwość porównania w krótkim czasie bardzo szerokiej oferty sanatoriów, uzdrowisk i gmin uzdrowiskowych. Na miejscu można również dokładnie sprawdzić nie tylko metody rehabilitacji stosowane w danym ośrodku, ale także możliwości refundacji czy dofinansowania leczenia w poszczególnych placówkach.

Targom REHMED-EXPO towarzyszyć będą także pokazy paraolimpijskich dyscyplin sportowych oraz spotkania niepełnosprawnymi sportowcami.

Infrastruktura kieleckiego ośrodka targowego jest przystosowana do przyjęcia osób zainteresowanych sprzętem rehabilitacyjnym, czy też leczeniem sanatoryjnym, dla których zgromadzenie większej ilości informacji o potrzebnych produktach i usługach stanowi na co dzień poważną barierę. Wszystko to sprawia, że targi cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem osób niepełnosprawnych – co roku stanowią oni pokaźną grupę zwiedzających. Ma to tym większe znaczenie, że grono osób dotkniętych czasową, bądź stałą niepełnosprawnością stale się poszerza (obecnie niepełnosprawny jest co siódmy Polak), a ponad połowa to ludzie w wieku produkcyjnym. Dla nich aktywna rehabilitacja, umożliwiająca nie tylko szybki powrót do zdrowia, ale i do aktywności zawodowej ma ogromne znaczenie. Wystawy takie jak REHMED-EXPO, których jednym z podstawowych celów jest pomoc całemu środowisku osób niepełnosprawnych mają w tym procesie poważną rolę. Prezentują bowiem nie tylko najnowocześniejsze metody rehabilitacji, ale także stają się także forum wymiany poglądów i dyskusji lekarzy czy rehabilitantów z pacjentami. Dzięki temu są znakomitym miejscem integracji, umożliwiają spotkanie tych, którzy potrzebują pomocy z tymi, którzy zawodowo zajmują się pomaganiem chorym i cierpiącym.

Współorganizatorami targów są: Oddział Świętokrzyski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Krajowa Izba Gospodarczo-Rehabilitacyjna i Fundacja Aktywnej Rehabilitacji.