oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. mat. nadesłany; dps.pl 19.05.2008)

Tradycyjnie już w maju i w czerwcu Stowarzyszenie na Rzecz Opieki Długoterminowej i Pomocy Społecznej "Dom Pod Słońcem", przy wsparciu Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych S.A., organizuje rozgrywki Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup. Jest to cykliczna impreza sportowa, kierowana do osób niepełnosprawnych intelektualnie – mieszkańców domów pomocy społecznej i innych placówek opiekuńczych.

Początki Ligi sięgają 2000 roku, kiedy wydarzenie to miało jeszcze charakter ogólnopolski. Już kilka lat później do udziału w rozgrywkach zaczęto jednak zapraszać drużyny z zagranicy. Od tego czasu turnieje rozgrywane są w Polsce, Rosji, Niemczech, Białorusi, Czechach, na Słowacji, Węgrzech, Ukrainie, Litwie oraz na Łotwie.

Celem Ligi SENI Cup jest popularyzacja piłki nożnej wśród osób niepełnosprawnych. Aktywność fizyczna ma bowiem pozytywny wpływ na efekty rehabilitacji oraz rozwija takie cechy jak: wytrwałość, upór i zaangażowanie. Ponadto, udział w rozgrywkach umożliwia mieszkańcom domów pomocy społecznej nawiązanie nowych kontaktów i przyjaźni, integrację z resztą społeczeństwa oraz skutecznie obala krzywdzące stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych, postrzeganych jako niezdolnych do prowadzenia "normalnego", aktywnego życia.

W tym roku odbędą się cztery turnieje kwalifikacyjne: w Legnicy (20-21 maja), w Kozienicach (28-29 maja), w Czarnej koło Dębicy (5-6 czerwca) oraz w Trzciance (10-11 czerwca). Najlepsze drużyny zostaną zaproszone do Wielkiego Finału, który odbędzie się w Toruniu, w dniach 1-3 lipca 2008. Tradycyjnie, rozgrywkom finałowym towarzyszyć będą różnorodne imprezy, skierowane nie tylko do uczestników Ligii SENI Cup, lecz również do wszystkich zainteresowanych.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.senicup.pl