oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. mat. nadesłany; dps.pl 1.07.2008)

 

Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup

 

W dniach  1-3 lipca, w Toruniu odbędzie się Finał Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup 2008.

 

Jest to cykliczna impreza sportowa, kierowana do osób niepełnosprawnych intelektualnie. Jej głównym celem jest popularyzacja piłki nożnej wśród osób niepełnosprawnych, dla których aktywność fizyczna jest ważnym elementem rehabilitacji.  Regularne treningi wpływają na poprawę kondycji fizycznej i koordynacji ruchowej. Ponadto gra w piłkę nożną uczy koncentrowania uwagi na konkretnym celu oraz rozwija umiejętność współpracy w grupie.

 

Dzięki sukcesom odniesionym na boisku piłkarskim Uczestnicy Ligi przełamują krzywdzące stereotypy dotyczące niepełnosprawności oraz udowadniają, że mogą prowadzić normalne życie i rozwijać swoje pasje.

 

Organizatorom zależy również na integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa na zasadach akceptacji i wzajemnego szacunku. Dlatego Uroczyste Otwarcie Turnieju odbywa się na toruńskiej starówce i jest otwarte dla wszystkich Mieszkańców Torunia i okolic. W ramach tegorocznej uroczystości otwarcia odbędzie się wieczór magii i iluzji. Na scenie wystąpi światowej sławy iluzjonista – Maciej Pol - laureat wielu Międzynarodowych Festiwali. Artysta ten występował na estradach całego świata, m.in. w Paryżu, Wiedniu, Chicago oraz w Moskwie.

 

W dniach 2-3 lipca, na Stadionie MOSiR, przy ul. Bema 23/29 zostaną rozegrane mecze finałowe Ligi SENI Cup. W tegorocznej edycji Ligi o zwycięstwo zawalczy 30 drużyn z Rosji, Ukrainy, Węgier, Białorusi, Litwy, Łotwy, Słowacji, Czech i oczywiście z Polski.

 

Ligę wspiera Urząd Miasta Torunia oraz Prezydent Miasta Torunia – pan Michał Zaleski, który objął to wydarzenie Honorowym Patronatem.

 

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Opieki Długoterminowej i Pomocy Społecznej „Dom Pod Słońcem”

Partner: TZMO SA

 

Udział w Uroczystym Otwarciu Ligi SENI Cup jest bezpłatny.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany miejsca Uroczystego Otwarcia.