oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Joanna Klimowicz - Gazeta Wyborcza 28.08.2008; dps.pl 6.09.2008)

Annie zabrali skromną rentę, bo dostała stypendium sportowe i przekroczyła limit. Barbara trenuje ze świetlicową, ale nie w wakacje, bo szkoła zamknięta. Wojciech przyznaje, że na zgrupowaniu w Ustce jego koledzy cieszyli się najbardziej, jak ktoś nie dotarł na kolację i mogli podzielić się jego porcją drobiowej wędliny. Wszyscy lecą w piątek do Pekinu. Po medale, jak zwykle.

W tym roku na XIII Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich, które rozpoczną się 6 września, Polskę reprezentować będzie sześcioro sportowców z województwa podlaskiego.

Prawdą jest też to, że sportu paraolimpijskiego nie stać na to, żeby wysyłać na imprezy zawodników tylko po to, żeby się przejechali i zobaczyli Chiński Mur. Na zawody jedzie ścisła światowa czołówka, nie wystarczy tylko zrobić minimum olimpijskie. Pula miejsc jest ograniczona - 4 tys. zawodników (w tym 96 z Polski) i ani jednego więcej.

Inne prawdy: paraolimpiada w polskich mediach prawie nie istnieje, chociaż tym na podium grają taki sam Mazurek Dąbrowskiego i to o wiele częściej. Potem mistrzowie wracają w blasku chwały, mają chwilę triumfu, a gdy gasną reflektory, świat o nich zapomina.

 

więcej...