wstecz

(różni autorzy; dps.pl 14.09.2008)

Radomianka zdobyła srebro

(aut. Radosław Olchowski - Gazeta Wyborcza 9.09.2008)

Justyna Kozdryk ze Startu Radom została srebrną medalistką Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie. Miejsce na podium zapewniła sobie podnosząc 92,5 kg.

Joanna Mendak złotą medalistką w Pekinie

(aut. tp - Gazeta Wyborcza 9.09.2008)

Joanna Mendak wywalczyła złoty medal w pływackim wyścigu na 100 m stylem motylkowym podczas paraolimpiady w Pekinie...

Zdobyliśmy złoto w Pekinie!
(aut. sai - suwalki.info 9.09.2008)

Suwalczanka, Asia Mendak zdobyła dziś złoty medal w pływaniu na trwających w Pekinie Igrzyskach Paraolimpijskich. Utalentowana 19-latka, nie miała sobie równych w finale wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym. Ponadto, pływaczka ustanowiła nowy rekord paraolimpijski.

Nowy rekord paraolimpijski w pływaniu na dystansie 100 metrów stylem motylkowym, od dziś wynosi minuta, trzy i trzydzieści cztery setne sekundy.

Asia Mendak, w Pekinie startuje w kategorii osób niedowidzących. Dzisiejszy finał to nie koniec występów suwalskiej mistrzyni w Pekinie. Asia wystartuje jeszcze czterokrotnie.

Kolejny medal Asi Mendak

(aut. sai - Radio 5/suwalki.info 10.09.2008)

Drugi finał i drugi medal Asi Mendak. Utalentowana 19-latka z Suwałk, zdobyła srebro na Igrzyskach Paraolimpijskich w Pekinie. Dziś nasza pływaczka zajęła drugie miejsce w finale wyścigu na 200 m. stylem zmiennym. Jak powiedział Edward Dec, klubowy trener Asi, suwalczanka przegrała jedynie z Rosjanką. Polka była gorsza o niespełna dwie sekundy, ale i tak poprawiła swój rekord życiowy o prawie osiem sekund.

- Jest już lepiej niż cztery lata temu w Atenach, gdzie Asia zdobyła złoto i brąz- powiedział Dec.

- Warto pamiętać, że przed nami jeszcze dwa wyścigi, na 100 i 50 metrów stylem dowolnym- dodał trener naszej zawodniczki.

Mendak z drugim medalem na paraolimpiadzie

(aut. tp - Gazeta Wyborcza 10.09.2008)

Joanna Mendak we wtorek zdobyła złoty medal w pływackim wyścigu na 100 m stylem motylkowym podczas paraolimpiady w Pekinie. W środę dorzuciła kolejny krążek. Tym razem zajęła druga pozycję w wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym.

Kolejny medal radomianki w Pekinie

(aut. ro - Gazeta Wyborcza 12.09.2008)

Radomianka Alicja Fiodorow wywalczyła w Pekinie drugi medal. Tym razem srebrny…

Trzeci medal Mendak w Pekinie

(aut. tp - Gazeta Wyborcza 12.09.2008)

Joanna Mendak stanęła po raz trzeci na podium podczas paraolimpiady w Pekinie. Po złotym i srebrnym medalu w piątek sięgnęła po brąz w pływackim wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym…

Mendak po raz trzeci!

(aut.  Tadeusz Moćkun - suwalki 24.pl/wrotapodlasia.pl 12.09.2008)

Trzeci medal na XIII Paraolimpiadzie w Pekinie zdobyła dziś Joanna Mendak, pływaczka MUKS Olimpijczyk Suwałki. Podopieczne Edwarda Deca do złota na 100 m motylkiem i srebra na 200 zmiennym, dziś dorzuciła brąz na 100 m dowolnym. Warto dodać, że suwalczanka awansowała do finału z piątym czasem.

W finale Asia przegrała z Rosjankami  Oksaną Sawczenko, która wynikiem 0:59.57 ustanowiła rekord świata paraolimpiady w kat. S 12 (osób niedowidzących) i wicemistrzynią Anną Efimenko  . Asia "zrobiła" 1:01.57 i do srebra zabrakło jej 0.33 sek..

Dodajmy, że na półmetku zdecydowanie prowadziła Sawczenko, a  Mendak (29.77) była trzecia i tę pozycję utrzymała do mety.

Jutro suwalczanka odpoczywa, a w niedzielę po raz ostatni stanie na słupku startowym by walczyć o medal na 50 m dowolnym. Na listach startowych ma drugi wynik (28.49, najlepsza Sawczenko 27.82).

Dodajmy, że przed czterema laty w Atenach 15-letnia wówczas suwalczanka była I na 100 motylkiem, 3. na 200 zmiennym, dwa razy czwarta i dwa razy piąta. A zatem już jest lepiej niż w Grecji, a Asia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.