oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(różni autorzy; dps.pl 22.09.2008)

Dokładnie 17 września skończyły się w Pekinie XIII Igrzyska Paraolimpijskie. Reprezentanci naszego kraju przywieźli 30 medali, co dało Polsce 13-17 pozycję w klasyfikacji (zależnie od sposobu liczenia). Wybraliśmy kolejne artykuły z mediów (z ich treścią można zapoznać się po kliknięciu na odnośnik)...


Paraolimpiada - kłopoty z kryteriami niepełnosprawności

(aut. bsz/tot/AF - PAP 16.09.2008)

Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (CIP) jest bliski określenia kryteriów niepełnosprawności, które umożliwiłyby zaprosić sportowców upośledzonych umysłowo na igrzyska paraolimpijskie w Londynie w 2012 roku.

Sportowcy upośledzeni umysłowo nie mogli startować w paraolimpiadach po skandalu w 2000 roku. Drużyna hiszpańskich koszykarzy musiała zwrócić zdobyty w Sydney złoty medal, ponieważ okazało się, że 10 z 12 jej członków nie było dotkniętych tego typu upośledzeniem.

więcej...


Delegacja z Suwałk powita Joannę Mendak

(aut. sai - Radio 5/suwalki.info 17.09.2008)

W nocy z soboty na niedzielę z Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie, wróci trzykrotna medalista tejże imprezy, Joanna Mendak. Na warszawskim Okęciu, pływaczkę powita liczna delegacja władz Suwałk oraz przyjaciele z klubu MUKS Olimpijczyk.

więcej…


Złoty rekord Awiżenia w Ptasim Gnieździe

(aut. Radosław Olchowski - Gazeta Wyborcza 15.09.2008)

Radomski lekkoatleta Marcin Awiżeń złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie!

Zawodnik Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start wywalczył złoty krążek w biegu na dystansie 800 metrów. Przed wylotem do stolicy Chin Awiżeń, który debiutował na imprezie tej rangi, oraz jego trener Jacek Szczygieł niechętnie wypowiadali się o medalowych szansach. Nie chcieli zapeszyć. Radomski sportowiec już na miejscu w Chinach zdecydował się na start na dwóch dystansach - 800 i 1500 m.

więcej...


Mamy wreszcie złoto olimpijskie

(aut. Łukasz Baliński - Gazeta Wyborcza 16.09.2008)

To, co nie udało się podczas olimpiady, wyszło na Paraolimpiadzie w Pekinie. Zawodnik z województwa opolskiego zdobył medal, i to z najcenniejszego kruszcu. Wywalczył go Andrzej Zając w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego na 96,8 km…

więcej...


Zdobył złoty medal w Chinach

(aut. Piotr Zapotoczny - POLSKA Gazeta Opolska 17.09.2008)

Kolarz tandemowy Andrzej Zając z podnyskiej wsi Lipowa razem z Dariuszem Flakiem z Częstochowy wywalczył złoty medal na paraolimpiadzie w Chinach. Dorobek medalowy naszych paraolimpijczyków na XIII Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie to trzydzieści medali. Dzięki takiemu wynikowi, nasza ekipa zajęła w klasyfikacji medalowej 17 miejsce z 5 złotymi, 12 srebrnymi i 13 brązowymi krążkami…

więcej…


Podlascy medaliści Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie

(aut. Radio Białystok/wrotapodlasia.pl 18.09.2008)

Trzydzieści medali zdobyli Polacy w zakończonych w Pekinie XIII Igrzyskach Paraolimpijskich. Wśród tych, którzy stawali na podium są też sportowcy z naszego regionu. Najbardziej utytułowana wraca Joanna Mendak z MUKS Suwałki. W pływaniu na 100 metrów stylem motylkowym zdobyła złoto, na 200 metrów stylem zmiennym - srebro, a na 100 metrów stylem dowolnym - brąz. Srebrny medal zdobył też w rzucie kulą Krzysztof Smorszczewski ze Startu Białystok.


Cztery medale Katarzyny Pawlik

(aut. Michał Wroński - POLSKA Dziennik Zachodni 20.09.2008)

W sobotę wieczorem na warszawskim Okęciu wyląduje Katarzyna Pawlik. 19-letnia pływaczka Startu Katowice to niekwestionowana gwiazda polskiej reprezentacji na zakończonej Paraolimpiadzie w Pekinie. Zdobywając cztery medale Kasia poprawiła swoje osiągnięcie z Aten, gdzie wywalczyła trzy krążki (złoty i dwa srebrne). Nikt z 91-osobowej polskiej ekipy nie może pochwalić się takim dorobkiem medalowym…

więcej...


Jeśli powiesz ping, musisz powiedzieć pong - o nastolatce z Polski, która tworzy historię tenisa stołowego

(aut. Barbara Szczepuła - POLSKA Dziennik Bałtycki 21.09.2008)

Na olimpijskich arenach nikt nie wzbudził większego podziwu niż ona. Kilka słów o Natalii Partyce, gwieździe Pekinu, chlubie Polski. Natalia inspiruje Pekin", "Buńczuczna jednoręka", "Nastolatka z Polski tworzy historię tenisa stołowego!" - krzyczały jeszcze niedawno czołówki gazet od Londynu, Paryża, Berlina, po Chicago, Delhi, Tokio i Melbourne. I ta wrzawa wcale nie cichnie. Ekipy telewizyjne ustawiają się do niej w kolejce, fotoreporterzy pstrykają zdjęcia, dziennikarze zasypują pytaniami. Czy trudno grać bez ręki? Czy długo gra? Jakie ma marzenia? A bohaterka wrzawy, 19-letnia Natalia Partyka, uśmiechając się nieśmiało, odpowiada po prostu: - Kocham grać w ping-ponga!

więcej…