oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. różni autorzy; dps.pl 14.10.2008)

Wrócili z Kilimandżaro

(aut. Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" 11.10.2008)

Dziewięć osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, które zdobyły Biały Dach Afryki, wróciło wczoraj do Polski. Anna Dymna i Fundacja „Mimo Wszystko” zgotowały im niecodzienne powitanie.(…)

Słuchając uczestników wyprawy Anna Dymna, pomysłodawczyni przedsięwzięcia, nie kryła wzruszenia: – Osoby, które wyruszyły na Kilimandżaro, nie mają rąk, nóg, nie widzą, ale mają w sobie siłę i radość, której wielu zdrowych ludzi może im pozazdrościć. Bardzo bym chciała, aby to, co zrobili, przypomniało innym ludziom, że warto mieć marzenia i do nich dążyć. Bez względu na to, czy jesteśmy zdrowi, chorzy, sprawni czy borykamy się z niepełnosprawnością, każdy z nas ma przed sobą niejeden szczyt do zdobycia i tylko od nas zależy, czy na niego wyruszymy – podkreślała szefowa Fundacji "Mimo Wszystko" , dodając, że podobne wyprawy "zaufania i nadziei" będą organizowane co roku.

Jakie są plany na przyszły rok? Tego Anna Dymna nie chce na razie zdradzać. – Mam już kilka pomysłów, ale opowiem o nich, gdy już będzie wiadomo, który jest właściwy – mówiła z uśmiechem.

20 listopada nakładem Wydawnictwa "Znak" pojawi się księgarniach książka pt. "Każdy ma swoje Kilimandżaro".


Projekt Kilimandżaro 2008 – Mimo Wszystko

(aut. wrotapodlasia.pl 1.10.2008)

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach podpisała umowę o współpracy z Fundacją Anny Dymnej "Mimo wszystko" w związku z realizacją projektu "Wyprawa na Kilimandżaro".

"Projekt Kilimandżaro 2008 – Mimo Wszystko" jest realizowany całkowicie dzięki finansowemu i merytorycznemu wsparciu sponsorów. Droga wiodąca do spełniania marzeń jest wyboista zwłaszcza jeśli są to marzenia niepełnosprawnych. Ścieżką sukcesu idzie się małymi krokami, tak jak na szczyt Kilimandżaro. Uczestnicy wyprawy to osoby, które już niejednokrotnie pokonały swoje słabości.

O szczegółach projektu informuje specjalna strona internetowa: www.kilimadzaro.mimowszystko.org.

 

więcej...


Janek Mela na "dachu Afryki" z 9. niepełnosprawnymi kolegami

(aut. Kamila Bucholz - POLSKA Dziennik Bałtycki 4.10.2008)

O tych ludziach nie powinno się mówić "niepełnosprawni", lecz - "wybitnie sprawni". W końcu niejeden tzw. sprawny człowiek nie porwałby się na zdobywanie Kilimandżaro. A oni to robią... Dziewięć osób biorących udział w wyprawie Kilimandżaro 2008. Mimo wszystko" zorganizowanej przez fundację Anny Dymnej. Dziewięć osób, których życie doświadczyło, ale nie przygniotło. Wśród nich nasz Janek z Malborka, malborczyk, zdobywca dwóch biegunów z polarnikiem Markiem Kamińskim (2004 r.), dziś prawie 20-letni młodzieniec. Co go "zagnało" na "dach Afryki" - Kilimandżaro?

- Od czterech lat co roku biorę udział w festiwalu fundacji Anny Dymnej w Krakowie. W ogóle bardzo fajnie nam się współpracuje z Anią. Dlatego kiedy w jej fundacji powstał pomysł, aby zorganizować taką wyprawę, zwrócono się do mnie, a ja zdecydowałem się od razu. To była spontaniczna decyzja - mówił tydzień temu przed odlotem do Afryki Janek Mela.

 

więcej...