oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Małgorzata Rusek, Radosław Olchowski - Gazeta Wyborcza 23.10.2008; dps.pl 28.10.2008)

Stypendia dla niepełnosprawnych medalistów chce wprowadzić Radom. Kwoty będą jednak dużo niższe od tych, które dostaną pełnosprawni sportowcy. - To inna rywalizacja - tłumaczą władze.

Władze miasta zapowiedziały wtedy, że zastanowią się nad ustanowieniem stypendiów dla niepełnosprawnych sportowców, zwłaszcza że ci od lat promują Radom, odnosząc sukces za sukcesem na kolejnych imprezach o randze i europejskiej i światowej (900 medali w ciągu 17 lat działalności klubu).

- Same stypendia to wspaniała sprawa, ale takie nierówne traktowanie jest trochę krzywdzące. Dlaczego jesteśmy inaczej traktowani, skoro tak naprawdę nas zdobycie medalu kosztuje dużo więcej wysiłku niż pełnosprawnego sportowca? - zastanawia się Justyna Kozdryk, srebrna medalistka z Pekinu w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 44 kg.

- I tak nasze zasady są lepsze niż Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który paraolimpijczykom daje jedną trzecią tego co pełnosprawnym sportowcom. My połowę. - wyjaśnia Ryszard Fałek, wiceprezydent Radomia.

 

więcej...