oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Tomasz Maciejewski - Gazeta Wyborcza 5.02.2009; dps.pl 6.02.2009)

Samotnie żegluje dookoła świata na 10-metrowym jachcie. W czasie postojów zaprasza do siebie gości, podopiecznych fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". W czwartek Natasza Caban spotkała się z żeglarzami w Pałacu Młodzieży.

Stawiło się kilkadziesiąt osób, w tym uczniowie działający w szkolnych kołach edukacji morskiej.

Swoją podróż na jachcie "Tanasza Polska" zaczęła w lipcu 2007 r. na Hawajach. Na trasie jej rejsu znalazły się między innymi Papua Nowa Gwinea, cieśnina Torresa, Wyspy Kokosowe, południowa Afryka. Niedawno zacumowała w Kapsztadzie. Jacht postoi tam miesiąc lub dwa. Przez ten czas Natasza podróżuje po Polsce. W czwartek odwiedziła Szczecin. Opowiadała między innymi o tym, jak w czasie pobytu na Wyspach Kokosowych odwiedziła ją Karolina Sawka, niepełnosprawna 15-latka z Chojny, podopieczna fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko", laureatka konkursu "Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty".

Samotne żeglowanie to nie tylko zmierzanie się z siłami natury, ale także sprawdzenie samej siebie i poszukiwanie granic własnych możliwości" - pisze na swojej stronie internetowej www.nataszacaban.com

 

więcej...