oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Hanna Gramowska – Stowarzyszenie "Dom Pod Słońcem"/dps.pl 27.05.2009)

 

 

Zgodnie z tradycją w maju ruszyły rozgrywki kwalifikacyjne Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup. W tym roku formuła turniejów kwalifikacyjnych uległa zmianie, dlatego zachęcamy wszystkich do zapoznania się z nowym regulaminem Ligi oraz z ramowym harmonogramem dostępnym na stronie www.senicup.pl.

Pierwszy Turniej Kwalifikacyjny odbył się w dniach 20-22 maja 2009 r. w Czarnej koło Dębicy. Wzięło w nim udział 20 drużyn.

Pierwszego dnia odbyły się mecze obserwowane, na podstawie których drużyny zostały zakwalifikowane do poszczególnych grup sprawnościowych (A, B, C, D), adekwatnie do możliwości zawodników. Dzięki temu każdy Uczestnik Turnieju mógł zmierzyć się z piłkarzami o podobnych umiejętnościach.

Po meczach obserwowanych odbył się Mecz Otwarcia Turnieju, w którym pracownicy domów pomocy społecznej zmierzyli się z organizatorami. Mecz zakończył się zwycięstwem pracowników dps, którym serdecznie gratulujemy.

Wieczorem natomiast był czas na wspólne grillowanie i tańce. Uczestnicy Turnieju znów udowodnili, że są rewelacyjnie nie tylko na boisku, lecz również na parkiecie tanecznym.

Drugiego dnia, oprócz rywalizacji na murawie, odbyło się wiele dodatkowych konkursów i gier. Zawodnicy mogli spróbować swoich sił m.in. w slalomie i w przeciąganiu liny. Zwycięzcy tych konkurencji wrócili do domu z wartościowymi nagrodami – piłkami podpisanymi przez piłkarzy Polskiej Kadry Narodowej.

Wieczorem odbyły się występy artystyczne przygotowane przez mieszkańców domów pomocy społecznej. Na scenie wystąpili tancerze, wokaliści, kabareciarze oraz aktorzy. Wszystkie zespoły otrzymały specjalne statuetki, a widownia nagrodziła artystów gorącymi brawami.

Trzeciego dnia poznaliśmy wreszcie zwycięzców Turnieju w Czarnej. W grupie A pierwsze miejsce zajęła drużyna z Rudy Śląskiej, w grupie B najlepsi okazali się piłkarze z Białki Tatrzańskiej, w grupie C zwyciężyła Częstochowa, a w grupie D Huwniki/Sośnica. Zwycięskie drużyny spotkają się na Turnieju Finałowym w Toruniu, w dniach 1-3 lipca 2009 r.

Kolejni zwycięzcy zostaną wyłonieni w Turnieju Kwalifikacyjnym w Kozienicach, w dniach 26-28 maja oraz w Trzciance, w dniach 15-17 czerwca.

Organizatorami Ligi SENI Cup są Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA i Stowarzyszenie na Rzecz Opieki Długoterminowej i Pomocy Społecznej "Dom Pod Słońcem".

Hanna Gramowska
Stowarzyszenie "Dom Pod Słońcem"
ul. Żółkiewskiego 20/26
87-100 Toruń
tel. 56/ 612 35 60
kom. 723 185 150

 

GALERIA