oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Hanna Gramowska - Stowarzyszenie "Dom Pod Słońcem"/dps.pl 22.06.2009)

 

 

Finał Ligi SENI Cup już za moment!

 

Wiemy już, kto pojedzie do Torunia na Wielki Finał Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup. W dniach 1-3 lipca w Grodzie Kopernika spotka się 30 drużyn z Polski i z Europy.

 

Ostatni z Turniejów Kwalifikacyjnych w Polsce odbył się w Trzciance w dniach 15-17 czerwca. Na boisku zagrali prawdziwi pasjonaci piłki nożnej, którzy z ogromnym zaangażowaniem walczyli o miano zwycięzców. Dopingowali ich mieszkańcy domów pomocy społecznej z Trzcińska Zdroju oraz ze Szczecina, którzy specjalnie w tym celu przyjechali do Trzcianki (prezentowane obok zdjęcia pochodzą właśnie stamtąd).

 

W przerwach między meczami zawodnicy próbowali swoich sił w różnorodnych konkursach sprawnościowych i zdobywali dodatkowe nagrody. W konkursie "Sprint Cup" czyli w biegu z przeszkodami oraz w "Pucharze Herkulesa" czyli przeciąganiu liny nagrody były niezwykle cenne. Zwycięzcy obu konkurencji dostali piłki z autografami zawodników Polskiej Kadry Narodowej.

 

Kolejnym niezapomnianym wydarzeniem był wieczór artystyczny podczas którego drużyny prezentowały swoje talenty wokalne, aktorskie i taneczne. Niektórzy wzruszali, inni rozśmieszali, a publiczność szalała z zachwytu.

 

 

Poniżej przedstawiamy spis wszystkich zwycięzców tegorocznych turniejów kwalifikacyjnych w Polsce, którzy pojadą na Wielki Finał do Torunia:

 

Turniej w Czarnej koło Dębicy:

w grupie A – Ruda Śląska

w grupie B – Białka Tatrzańska

w grupie C – Częstochowa

w grupie D – Huwniki/Sośnica

 

Turniej w Kozienicach:

w grupie A – Nowe Miszewo

w grupie B – Lipsko

w grupie C – Miedary

w grupie D – Radziechowice

 

Turniej w Trzciance:

w grupie A – Jaromin

w grupie B – Chojnice

w grupie C – Ryjewo

w grupie D – Warzyn

 

Wielki Finał Ligi SENI Cup odbędzie się w dniach 1- 3 lipca. Podobnie jak w ubiegłym roku, barwna parada Uczestników, kuglarzy, bębniarzy i clownów przejdzie ulicami toruńskiej Starówki  do Fosy Zamkowej, gdzie nastąpi Uroczyste Otwarcie Turnieju. Po oficjalnych przemówieniach rozpocznie się "Wieczór Mistrzów".  Na scenie wystąpi Janusz Chomontek – 17-krotny rekordzista Księgi Guinessa w żonglowaniu piłką, zespół AL-FATNUJAH - Mistrzowie Polskiego Beatboxu oraz grupa FIX – Mistrzowie Świata Tańca Nowoczesnego.

W kolejnych dniach, tj 2-3 lipca, na Stadionie MOSIR przy ul. Bema zostaną rozegrane mecze finałowe Ligi SENI Cup.

 

 

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Opieki Długoterminowej i Pomocy Społecznej "Dom Pod Słońcem"

Partner: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA

Wsparcie: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Miasta Torunia