oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Hanna Gramowska - Europejskie Centrum Opieki Długoterminowej/ MEDI 1/2010; dps.pl 29.03.2010)

 

Poszukujemy pasjonatów piłki nożnej, którzy chcą poczuć sportowe emocje w międzynarodowym gronie. Emocje zapewnia Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup. W tym roku spotkamy się już po raz 10! Ta jubileuszowa edycja Ligi z pewnością będzie niezwykłym przeżyciem dla wszystkich Uczestników. Jak co roku, do gry zapraszamy niepełnosprawnych intelektualnie mieszkańców domów pomocy społecznej, którzy kochają piłkę i chcą dzielić tę pasję z innymi. Liczymy zarówno na dotychczasowych Uczestników Ligi, jak i na drużyny, które nie brały jeszcze udziału w tych wyjątkowych turniejach. Wszystkim nowicjuszom wyjaśniamy, dlaczego jest to tak wartościowa inicjatywa:

Celem przewodnim Ligi jest popularyzacja piłki nożnej wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie, dla których aktywność fizyczna jest ważnym elementem rehabilitacji. Korzyści jest jednak o wiele więcej.

 

Udział w Lidze SENI CUP:

 

  • pozwala nawiązać i pielęgnować sportowe przyjaźnie z osobami z całego kraju i z zagranicy
  • umożliwia zaprezentowanie swoich piłkarskich talentów na arenie międzynarodowej, co daje Uczestnikom ogromną satysfakcję i wpływa na wzrost poczucia własnej wartości
  • stymuluje do konsekwentnej pracy nad rozwijaniem swoich fizycznych możliwości
  • motywuje do pielęgnowania swoich pasji, a co za tym idzie - wzmacnia w osobach niepełnosprawnych aktywną postawę wobec życia
  • daje wiele radości i niezapomnianych wspomnień nie tylko z piłkarskiej murawy, lecz również z wygranej w konkursach i ze wspólnych zabaw integracyjnych.

 

Wszyscy Uczestnicy Ligi mają zagwarantowaną sprawiedliwą rywalizację. Jest to możliwe dzięki podziałowi drużyn na 4 grupy sprawnościowe, do których zespoły kwalifikują się na podstawie meczów obserwowanych na początku każdego z turniejów kwalifikacyjnych. Takie rozwiązanie umożliwia satysfakcjonującą grę zarówno tym, którzy grają na bardzo wysokim poziomie, jak i tym, dla których już samo kopnięcie w piłkę jest sukcesem. Warto też podkreślić, że zasady gry, wymiary boiska i czas meczu są dostosowane do umiejętności i możliwości niepełnosprawnych Uczestników Turnieju.

Nagradzani są wszyscy piłkarze, niezależnie od grupy sprawnościowej oraz wyników na boisku. Każdy Uczestnik Ligi otrzymuje pamiątkowy medal za wysiłek włożony w grę i za przełamywanie barier własnych możliwości.

 

Ważne informacje

 

Każdy z turniejów kwalifikacyjnych w Polsce potrwa 3 dni. Terminy i miejsca podajemy w tabeli poniżej.

Pierwszego dnia odbywają się mecze obserwowane, po których rozpoczynamy mecze turniejowe. Wieczorem zapraszamy wszystkich uczestników do wspólnego grillowania podczas Wieczoru Integracyjnego przy dźwiękach ulubionych piosenek.

Drugiego dnia kontynuujemy rozgrywki kwalifikacyjne. Po emocjach piłkarskich zapraszamy na Wieczór Artystyczny. Jest to czas dla wszystkich tych, którzy chcą pochwalić się swoimi pozostałymi talentami, których - jak wiemy z lat poprzednich - mają bardzo wiele.

Drużyny chcące wziąć udział w Lidze powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy - dostępny na stronie www.senicup.pl - i przesłać go do biura Organizatora.

O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń!

Jubileuszowy Turniej Finałowy odbędzie się w Toruniu, w dniach 6-8 lipca 2010 roku.

Udział w Finale wezmą drużyny, które awansują z rozgrywek kwalifikacyjnych. Warto trenować już dziś, bo atrakcje przygotowane na Finał będą wyjątkowe!

Szczegółowe informacje na temat Ligi znajdują się na stronie www.senicup.pl.

Pytania dotyczące rozgrywek SENI Cup prosimy kierować do koordynatora Ligi, pod numerem telefonu: 56 612 33 49 lub pocztą elektroniczną na adres Daria.Skladanowska@tzmo.com.pl.

 

Adres biura Organizatora:

Europejskie Centrum Opieki Długoterminowej

ul. Żółkiewskiego 20/26

87-100 Toruń

 

Turnieje kwalifikacyjne

Data turnieju

Miejscowość

Województwo

18-20 maja

Kozienice

mazowieckie

25-27 maja

Czarna koło Dębicy

podkarpackie

9-11 czerwca

Gozdawa koło Mogilna

kujawsko-pomorskie