oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Hanna Gramowska - Stowarzyszenie Dom Pod Słońcem / dps.pl 24.07.2010)

 

 

 

Jubileuszowe, 10. rozgrywki finałowe Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup odbyły się w tym roku pod hasłem "SENI Active – Święto piłki na okrągło". Oprócz wydarzeń piłkarskich organizatorzy przygotowali sportowe atrakcje dla wszystkich Uczestników Ligi, mieszkańców Torunia i turystów odwiedzających Gród Kopernika.

 

W ramach SENI ACTIVE, we wtorek, 6 lipca, na toruńskiej starówce odbył się Turniej Streetballa, a najmłodsze dzieci mogły wziąć udział w wielu zabawach i konkursach sportowych. Wieczorem na dużej scenie w obecności Prezydenta Miasta Torunia odbyło się Uroczyste Otwarcie jubileuszowego Turnieju Finałowego Ligi SENI Cup. Jak na urodziny przystało, na scenę wjechał tort w kształcie boiska do piłki nożnej.

 

Po uroczystych przemówieniach wystąpił zespół Lord grający największe przeboje Queen i Freddiego Merkurego. Fani futbolu mogli zostać po koncercie na Starówce i pod gołym niebem, w otoczeniu gotyckich murów, obejrzeć półfinałowy mecz mundialowi na 20-metrowym telebimie. Mimo kapryśnej pogody spora grupa kibiców skorzystała z tej niecodziennej okazji.

Następnego dnia świętowanie jubileuszu uczestnicy Ligi kontynuowali na Stadionie Miejskim w Toruniu. Zaczęło się od parady wszystkich zawodników w towarzystwie ogromnych lalkowych postaci kojarzonych z Toruniem. Po paradzie wystartowały mecze finałowe.

 

W rozgrywkach wzięło udział 30 drużyn z Rosji, Litwy, Łotwy, Białorusi, Czech i z Polski. Uczestnicy zostali podzieleni na 5 grup sprawnościowych: A, B, C, D i E adekwatnie do stopnia swoich możliwości. Każdy z zawodników dał z siebie wszystko, żeby tylko doprowadzić swoją drużynę na podium i choć na podium stanęły tylko trzy drużyny z każdej grupy, to pamiątkowe medale i upominki otrzymali wszyscy Uczestnicy rozgrywek. Każda drużyna otrzymała także nagrodę i puchar za udział w Turnieju. Dodatkowo, zespoły zajmujące najwyższe miejsce na podium otrzymały puchar Prezydenta Miasta Torunia.

 

Na zakończenie Turnieju wszyscy uczestnicy ułożyli się na murawie boiska, tworząc napis SENI CUP, który został sfotografowany z kilkudziesięciometrowego podnośnika Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. W ten sposób powstała oryginalna pamiątka z 10-tej urodzinowej edycji Ligi SENI Cup. Na następne rozgrywki zapraszamy za rok.  

 

Lista zwycięzców Ligi SENI cup 2010:

 

 

 

 

 

 

W grupie A

I miejsce – Jaromin

II miejsce – Kołomna

III miejsce – Obsk

 

W grupie B

I miejsce – Nowe Miszewo

II miejsce – Ruda Śląska

III miejsce – Rostow

 

W grupie C

I miejsce – Kocianka Brno

II miejsce – Grudziądz

III miejsce – Rzadkowo

 

W grupie D

I miejsce – Ruda Różaniecka

II miejsce – Strzebielinek

III miejsce – Łagiewniki

 

W grupie E

I miejsce – Hamernia

II miejsce – Menele

III miejsce – Kraków

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorzy:

  • Stowarzyszenie na Rzecz Opieki Długoterminowej i Pomocy Społecznej "Dom Pod Słońcem"
  • Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA

 

Patronat Honorowy:

  • Minister Sportu i Rekreacji RP
  • Prezydent Miasta Torunia