oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz (aut. Stowarzyszenie dom pod Słońcem; dps.pl 16.05.2011)
dompodsloncem@yahoo.com


Już w poniedziałek, 16 maja, niepełnosprawni piłkarze rozegrają pierwsze mecze kwalifikacyjne w ramach XI edycji Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup.  
W Polsce odbędą się 3 Turnieje Kwalifikacyjne:
- w Lidzbarku Welskim, 16-18 maja
- w Wieleniu, 24-26 maja
- w Czarnej koło Dębicy, 8-10 czerwca.

Oprócz Polski Turnieje Kwalifikacyjne odbędą się w Rosji, Niemczech, Czechach, Białorusi, Słowacji, Ukrainie, na Węgrzech, Litwie i na Łotwie.   Najlepsze drużyny przyjadą do Torunia, żeby wziąć udział w Wielkim Finale, który swoim Patronatem objął Minister Sportu i Turystyki RP – Pan Adam Giersz.

Tegoroczny Finał Ligi   W dniu Otwarcia Finału na toruńskiej Starówce wszystkie osoby borykające się z ograniczeniami spowodowanymi niepełnosprawnością lub zaawansowanym wiekiem będą mogły wziąć udział w akcji SENI ACTIVE i dowiedzieć się, jak pozostać sprawnym i jakie możliwości stoją przed nimi otworem. Więcej szczegółów na temat akcji pojawi się w czerwcu na stronie www.senicup.pl.  

Liga SENI Cup to wydarzenie sportowe o międzynarodowym wymiarze organizowane nieprzerwanie od 2001 roku. Uczestniczą w nim niepełnosprawni intelektualnie mieszkańcy domów pomocy społecznej, dla których udział w rozgrywkach to doskonała okazja do oderwania się od codzienności, poznawania świata, rozwijania sportowej pasji, spełniania marzeń oraz zawierania i pielęgnowania przyjaźni.   SENI Cup daje szansę także utalentowanym Zawodnikom na pochwalenie się swoimi artystycznymi umiejętnościami. Podczas specjalnie zorganizowanego wieczoru wcześniej zgłoszone osoby mają możliwość występu na scenie.  

Liga SENI Cup to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ przełamuje liczne bariery:   - wiekowe – bo grają ze sobą zawodnicy od kilkunastu do kilkudziesięciu lat, - niepełnosprawności – bo każdy z zawodników boryka się z innymi schorzeniami i urazami, a mimo to udowadnia, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w dążeniu do realizacji swoich pasji, - językowe – bo w rozgrywkach biorą udział zawodnicy z wielu krajów, - płciowe – bo na boisku grają ze sobą kobiety i mężczyźni.  

Organizatorami Ligi SENI Cup są Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA i Stowarzyszenie na Rzecz Opieki Długoterminowej i Pomocy Społecznej „Dom Pod Słońcem”  


Biuro zawodów:

Europejskie Centrum Opieki Długoterminowej
ul. Żółkiewskiego 20/26
87-100 Toruń

tel./fax 056 612 33 49; 612 32 93; 612 35 83