oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Hanna Szymkiewicz – TZMO; dps.pl 30.06.2011)

 

Już czwartek, 7 lipca, dowiemy się, które drużyny zdobędą Mistrzostwo w Wielkim Finale Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup w Toruniu. O miejsce na podium zawalczą zespoły, które okazały się najlepsze w Turniejach Kwalifikacyjnych.

 

O Puchar za zwycięstwo zawalczą:

  • w grupie A: DPS Nowe Miszewo, DPS Olsztyn, DPS Opolno Zdrój, DPS Ruda Śląska
  • w grupie B: DPS Chojnice, DPS Grudziądz, DPS Miedary
  • w grupie C: DPS Biskupiec, DPS Dębno, DPS Folusz, DPS Końskie
  • w grupie D: DPS Zabłoty, WTZ Grudziądz, DPS Wąbrzeźno, DPS Dębica.

 

Oprócz polskich zespołów, jak co roku, do Torunia przyjadą drużyny z Rosji, Czech, Białorusi, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Litwy, Łotwy i – po praz pierwszy – z Niemiec.

 

Uroczysta Inauguracja Turnieju Finałowego odbędzie się 5 lipca, o godz. 18.00 w Fosie Zamkowej. Tego samego dnia odbędzie się też otwarta akcja dla mieszkańców Torunia. Tym razem organizatorzy – czyli Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA i Stowarzyszenie „Dom Pod Słońcem” – zapraszają na Piknik Zdrowotny Seni pod hasłem „Aktywni – zawsze młodzi duchem!”.

 

Podczas Pikniku będzie można dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę w codziennym życiu, żeby mimo postępującego wieku jak najdłużej zachować sprawność fizyczną i intelektualną.

 

Każdy uczestnik będzie mógł bezpłatnie wykonać podstawowe badania, skonsultować się ze specjalistami, przejść kurs udzielania pierwszej pomocy i wziąć udział w warsztatach samoobrony. Instruktorzy fitness przedstawią propozycje ćwiczeń usprawniających i  relaksujących do samodzielnego wykonywania w domu, a instruktorka Nordic Walking zabierze Uczestników Pikniku  na spacer z kijkami. Będzie też okazja do gimnastyki umysłu – w specjalnej strefie gier będzie można spróbować swoich sił w brydż, kanastę czy warcaby.

 

O godz. 17.45 parada Uczestników Ligi Seni Cup wyruszy ze Starego Rynku do Fosy Zamkowej, gdzie nastąpi Inauguracja Turnieju Finałowego. W tym roku, z okazji 600 Jubileuszu pierwszego Pokoju Toruńskiego, otwarcie będzie przebiegało w konwencji rycerskiej. Po oficjalnych przemówieniach Rycerze Bractwa KERIN zaprezentują pokaz walk rycerskich z efektami specjalnymi.

 

Również w tym roku Ligę SENI Cup Honorowym Patronatem objął Minister Sportu i Turystyki – Pan Adam Giersz.

 

 

Organizatorzy:

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A.

Stowarzyszenie na Rzecz Opieki Długoterminowej i Pomocy Społecznej „Dom Pod Słońcem”