oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Joanna Mielczarek - TZMO; dps.pl 10.05.2012)

 

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zbliżają się wielkimi krokami, tymczasem  już w maju rozpoczynają  się rozgrywki Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup.
 
 
 
Liga SENI Cup to międzynarodowy turniej piłki nożnej osób niepełnosprawnych organizowany od 2001 roku. Jest to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ biorą w nim udział niezwykli sportowcy:
 
- są to osoby w różnym wieku – w meczach uczestniczą zawodnicy od kilkunastu do kilkudziesięciu lat,
- o różnym stopniu niepełnosprawności –zawodnicy są osobami niepełnosprawnymi w różnym stopniu, lecz nie jest to ograniczeniem w realizacji ich sportowych ambicji,
- posługujące się różnymi językami – w rozgrywkach biorą udział zawodnicy z wielu krajów, lecz nie stanowi to przeszkody we wspólnej zabawie i rywalizacji na boisku,
- na boisku grają ze sobą kobiety i mężczyźni – bo płeć nie decyduje o sportowych umiejętnościach.
 
 
Pierwszy turniej kwalifikacyjny odbędzie się w Lidzbarku Welskim w dniach 16-18 maja.


Na rozgrywki do Lidzbarka przyjadą 24 drużyny z 5 województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i łódzkiego. Turniej patronatem objął Burmistrz Lidzbarka Pan Jan Rogowski.
 
 
Kolejne turnieje odbędą się w Wieleniu 23-25 maja oraz w Czarnej 13-15 czerwca.


Równolegle do polskich eliminacji turnieje odbywać się będą w :Niemczech, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, Ukrainie, Białorusi, Litwie ,Łotwie i w Rosji.
 
 
Zwycięskie drużyny wezmą udział w Wielkim Finale w dniach 3-5 lipca w Toruniu, gdzie swoją siedzibę mają organizatorzy Ligi SENI Cup – Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA i Stowarzyszenie „Dom Pod Słońcem”.