oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz (aut. Hanna Szymkiewicz - TZMO/ dps.pl 30.06.2015)


Seni Cup logo

Już w najbliższą środę – 1 lipca – rozpocznie się w Toruniu jubileuszowy XV Turniej Finałowy Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup. O tytuł Mistrzów zawalczy 30 drużyn z Polski, Czech, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Słowacji, Litwy oraz z Łotwy.

Piłkarze Seni Cup to niepełnosprawni intelektualnie mieszkańcy domów pomocy społecznej. Udział w międzynarodowych rozgrywkach to dla nich wielkie sportowe przeżycie. Przygotowują się do niego przez cały rok, trenując pod okiem opiekunów, którzy motywują ich do ciągłego rozwijania swoich sportowych umiejętności. Dlatego też rozgrywki Seni Cup to nie tylko piłkarskie emocje, ale również ważny element rehabilitacji. To także możliwość zawierania nowych przyjaźni, integracji i przełamywania barier pomiędzy osobami pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi.

W tegorocznym Finale weźmie udział 30 drużyn, w tym 19 drużyn z Polski: Chojnice, Gdańsk, Grudziądz, Hamernia, Jaromin, Kraków, Krasnystaw, Kuźnia nieborowska, Legnickie Pole, Łagiewniki, Nakło nad Notecią, Nowe Miszewo, Nowogard, Ruda Różaniecka, Sadowa, Skwierzyna, Warzyn, Zabłoty, Zborów.

W środę – 1 lipca – odbędzie się uroczysta inauguracja turnieju finałowego. Rozpocznie się wielką paradą piłkarzy, która przejdzie ulicami toruńskiej starówki. Następnie na scenie Amfiteatru Muzeum Etnograficznego głos zabiorą przedstawiciele organizatorów Ligi – Fundacji TZMO SA „Razem Zmieniamy Świat” i Stowarzyszenia na Rzecz Opieki Długoterminowej i Pomocy Społecznej „Dom Pod Słońcem”, a także Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz przedstawiciele Władz Miasta.

Po oficjalnych przemówieniach odbędą się pokazy taneczne w wykonaniu zespołu utalentowanych chearleaderek – wielokrotnych Mistrzyń Polski i Vice-mistrzyń Europy.

W czwartek – 2 lipca – rozpoczną się rozgrywki na Stadionie Miejskim, a dzień później przekonamy się, kto w tym  roku zdobędzie Mistrzostwo Seni Cup.

Zapraszamy do kibicowania!  

Organizatorzy:

- Fundacja TZMO „Razem Zmieniamy Świat” (www.razemzmieniamyswiat.pl)
- Stowarzyszenie na Rzecz Opieki Długoterminowej i Pomocy Społecznej „Dom Pod Słońcem”

Główny sponsor:

TZMO SA – producent wyrobów pod marką Seni (www.seni.pl)

Patronat:

- Polski Związek Piłki Nożnej
- Prezydent Miasta Torunia – Michał Zaleski

Więcej informacji na www.senicup.pl i na profilu Seni Cup na Facebooku.