oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Gwiazdka na sportowo - Fundacji na Rzecz Aktywności Niepełnosprawnych
"SIŁA SERC" w Bydgoszczy (aut. Ewa Adamska-Drgas - Express Bydgoski
7.12.2002; DPS Forum 17.12.2002)Im dalej w las, tym więcej drzew... Gwiazdka na sportowo, organizowana przez Fundację na Rzecz Aktywności Niepełnosprawnych "SIŁA SERC" w Bydgoszczy stale się rozrasta! W pierwszym roku w zawodach sportowych, urozmaicinych gwiazdkowo-świątecznymi niespodziankami brało udział 50 osób, w następnym 100, obecnie - już 300. Wszystkiego więc było więcej: konkurencji sportowych, nagród, prezentów, tortów, owoców, łakoci - i ...gości.

Uczestnikami gwiazdki były dzieci z bezpłatnego klubu internetowego dla niepełnosprawnych "SIŁA SERC", działającego przy ulicy Unii Lubelskiej 17 w Bydgoszczy, a także z rodzimych szkół integracyjnych: SP nr 23 przy ul. Fordońskiej, SP 25 przy Grzymały Siedleckiego, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy Granicznej, Zespołu Szkół Specjalnych przy Jesionowej i ZS numer 8 przy ul. Pijarów.

Dzieci rzucały do celu, ścigały się, pokonywały przeszkody. Rywalizowały zacięcie, ale z uśmiechem. Nie chodziło bowiem o wynik, tylko o sam udział w zabawie. Maciej Ptak, laureat głównej nagrody i pucharu prezydenta miasta Bydgoszczy niezwykle żywiołowo dał wyraz swojej radości.... Prawie 40 innych dzieci odebrało nagrody za strat w poszczególnych konkurencjach. Pozostali uczestnicy rywalizacji otrzymali torby z prezentami świątecznymi....

Wszytskim smakował obiad i torty z cukierni Elżbiety Staroń oraz cukierni Staropolskiej, pączki z Krys-And i Piekarni Kledzik. O napoje zadbały Dar Natury, PPH Kuniszyk i Wody Mineralne Ostromecko, o słodycze - Jutrzenka,"JAGO" EDBOL, Parafia Naświętszej Maryi Panny z Góry Karmelu, o owoce - Renex i "TAR". Imprezę brawurowo poprowadził pełnomocnik prezydenta do spraw osób niepełnosprawnych Krzysztof Głombowicz.

Z życzeniami dla niepełnosprawnych dzieci przybyli przedstawiciele władz miasta i wojewodztwa, z prezydentem Konstantym Dombrowiczem i wicemarszałkiem Janem Szopińskim. Obaj panowie - bardzo rozważnie, jako dobrzy gospodarze - podzielili świąteczne torty, udowadniając jednocześnie, że stać ich na ostre cięcia.

Na medal spisali się nauczyciele, uczniowie i dyrekcja integracyjnego Zespołu Szkół numer 8, już po raz trzeci użyczającego gościny "SILE SERC", a także młodzi artyści z II LO w Bydgoszczy, czyli Czerwony Kapturek i reszta. Jak zwykle nia zawiodła Rada Osiedla Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto i Rada Miedzyń-Prądy oraz firma ORENO.

Patronat honorowy nad imprezą sprawowali wojewoda Romuald Kosieniak, prezydent Konstany Dombrowicz i marszałek Waldemar Achramowicz oraz Daria Ostrowska, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w Toruniu, który dotował impezę.

Fotoreportaż internetowy można obejrzeć na stronach portalu www.bydgoszcz.com , "Magazyn Bydgoski" pokaże imprezę 22 i 24 grudnia br. Patronat medialny sprawował też "Express Bydgoski", radio ESKA i TVP 3 Oddział Bydgoszcz.