oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Celem Fundacji Tacy Sami jest wspieranie działalności dążącej do wyrównania szans wszystkich ludzi, a szczególnie osób niepełnosprawnych w obszarze kultury, nauki, sportu i rekreacji oraz zawodowym. Pomimo, że działamy dopiero od kwietnia 2003 roku zorganizowaliśmy trzy obozy sportowe: w Spale, Ciechanowie i Zamościu. W sumie uczestniczyło w nich 60 osób z różnymi dysfunkcjami ruchowymi, zarówno chodzących jak i poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Podczas tych obozów propagowaliśmy takie sporty jak: pływanie, nurkowanie, tenis stołowy, szermierka na wózkach, trening ogólnokondycyjny czy bilard. Uczestniczyli w nich również podopieczni Startu Szczecin, Zielona Góra, Jelenia Góra i Bolesławiec. Cena za te obozy dla niepełnosprawnych mieściła się w przedziale od 100 do 200 zł za tydzień.

Przez 4 miesiące, organizowaliśmy zajęcia basenowe w Zabrzu, dla osób niepełnosprawnych z województwa śląskiego, gdzie rehabilitanci współpracujący z fundacją nie tylko uczyli pływać osoby niepełnosprawne, ale również zaznajamiali je z podstawami nurkowania. Wraz ze Stowarzyszeniem Orlego Lotu z Warszawy zapraszaliśmy na lipcowy obóz rehabilitacyjno- sportowy w Okunince, z takimi dyscyplinami jak koszykówka, siatkówka, kajaki, pływanie, taniec sportowy i ćwiczenia siłowe.

Niestety, mimo możliwości załatwienia dofinansowania z PCPR i innych instytucji wśród podopiecznych fundacji, znalazł się tylko jeden chętny.

W tym roku zamierzamy, jeśli tylko będzie wystarczająca ilość chętnych zorganizować kolejne obozy sportowe z kolejnymi ciekawymi dyscyplinami sportowymi dla osób niepełnosprawnych. Dlatego zwracamy się do Państwa o rozpropagowanie naszych obozów wśród Waszych podopiecznych. Serdecznie zapraszamy! Ankietę zgłoszeniową na obozy można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Z poważaniem Agata Kopeć

KONTAKT:

Adres: Fundacja Tacy Sami
Pszczyńska 36a/22
44-100 Gliwice
Telefon: (32) 231 76 24
0 502 928 777
poczta elektroniczna: fundacja@tacysami.org.pl