oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Dom Pomocy Społecznej
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP
ul. Kosynierów Gdyńskich 20
Łódź

tel. (42) 646-11-70,
fax: (42) 646-94-35
e-mail: dpssiostry@onet.pl

Dyrekcja i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej mają zaszczyt zaprosić Państwa na I Turniej Integracyjny w "UNIHOKEJU I SUMO�, który odbędzie się 7 października 2004 r. o godz. 9.00, na terenie Chojeńskiego Klubu Sportowego przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18 w Łodzi..

INFORMACJE:

  1. Prosimy o przygotowanie pięcioosobowych drużyn do unihokeja (mogą być mieszane)i po dwóch lub więcej zawodników do zawodów sumo. Zawodnicy mogą startować w obu konkurencjach.
  2. Przygotowanie GODŁA swojego DPS.

UWAGA !!! Ogłaszamy konkurs na najlepszych kibiców (prosimy o przygotowanie haseł dopingujących drużyny, itp.)

Domy, które nie mogą zgłosić drużyn do poszczególnych konkurencji zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepszych kibiców.

Prosimy o potwierdzenie przybycia oraz zgłoszenie drużyn do poszczególnych konkurencji do dnia 20.09.2004 roku na adres podany na wstępie.


REGULAMIN ZAWODÓW

UNIHOKEJ:

Uproszczone przepisy gry:

Unihokej rozgrywany jest w formie meczu między dwiema drużynami i polega na zdobyciu większej liczby bramek niż drużyna przeciwna.

W meczu biorą udział dwie drużyny, każda składa się z pięciu zawodników, czterech rozgrywających i jednego bramkarza (każda z drużyn może posiadać zawodników rezerwowych). Każda drużyna powinna posiadać strój sportowy (koszulka, spodenki, obuwie sportowe) lub szarfy.

Każda drużyna ma swojego kapitana, którego należy zgłosić przed rozpoczęciem zawodów. Zmiany kapitana można dokonywać jedynie w przypadku kontuzji lub kary meczowej. Jedynie kapitanowie mają prawo w trakcie meczu zwracać się do sędziów. Mecz prowadzony jest przez dwóch sędziów równouprawnionych. Czas gry wynosić będzie 2 x 5 min z przerwą 2 min.

Mecze rozgrywane będą w hali Chojeńskiego Klubu Sportowego. Gra się kijami wykonanymi z plastiku oraz plastikową, białą piłką o średnicy 72 mm, posiadającą 26 otworów o średnicy 10 mm. Sprzęt do gry posiada atest Międzynarodowej Federacji Unihokeja ( IFF )

UWAGA: Sprzęt zapewniają organizatorzy.

SUMO:

Uproszczone przepisy gry:

Sumo rozgrywane jest w formie sparingu i polega na wypchnięciu poza matę lub przewróceniu drugiego zawodnika . W sparingu bierze udział dwóch zawodników . Każdy z zawodników będzie przebrany w specjalny strój sumo !!! Sparing prowadzony jest przez jednego sędziego . Wypchnięcie poza matę lub przewrócenie drugiego zawodnika kończy rundę walki.

Sparing rozgrywany będzie na macie w specjalnych strojach sumo .

UWAGA: Stroje sumo zapewniają organizatorzy.

KONKURS "KIBICA�

Zasady konkursu :

W konkursie biorą udział wszyscy zaproszeni Goście. Wszystkich kibiców prosimy o przygotowanie strojów charakteryzujących swoją drużynę i rekwizyty (trąbki, kołatki, transparenty itp.) Każda drużyna kibiców powinna posiadać swojego kapitana, który będzie synchronizować doping . Drużyna powinna przygotować hasła dopingujące drużyny, które będą rozgrywały zawody, itp.

W czasie zabawy organizatorzy zapewniają poczęstunek i świetną zabawę!!!


Charakterystyka dyscypliny

Unihokej to jedna z najmłodszych dyscyplin sportowych, a jej zasady są bardzo proste . Nazwa tej dyscypliny jest skrótem od uniwersalnego hokeja. Jest to gra zespołowa, w której uczestniczą bezpośrednio dwie drużyny składające się z 5 lub 4 osób ( liczba zawodników zależy od wielkości boiska ). Celem gry jest zdobycie jak największej liczby bramek. Grę prowadzi się przy użyciu specjalnej konstrukcji kijów z tworzywa sztucznego oraz lekkiej, perforowanej piłeczki plastikowej. Wielkość bramek składanych lub stałych również zależna jest od wielkości boiska. Boisko to prostokąt. W czasie gry należy przestrzegać podstawowych zasad :

  • Nie wolno grać kijem uniesionym powyżej kolan,
  • Nie wolno grać głową,
  • Nie wolno grać nogą.

Mecze sędziowane są przez dwóch równorzędnych sędziów .

Jest to dyscyplina sportowa o charakterze rywalizacji bezpośredniej z ograniczonym prawem kontaktu fizycznego z przeciwnikiem. Wykorzystanie przewagi wynikającej z warunków fizycznych zawodnika ograniczone jest przepisami gry. Zawodnik uczestniczący w grze może być zmieniany wielokrotnie w różnych jej momentach, zawsze jednak z określonego miejsca zmian.

Ze względu na charakter pracy mięśniowej oraz czynności ruchowych wykonywanych przez zawodników unihokej jest grą niezwykle dynamiczną, pod względem rozwoju cech motorycznych zaliczyć go można do dyscyplin o charakterze szybkościowo -wytrzymałościowym. Unihokej, jak i inne gry drużynowe, wymaga od zawodników przede wszystkim umiejętności działań zespołowych, a niezbędnym warunkiem do odniesienia zwycięstwa jest współpraca poszczególnych jednostek, formacji i całego zespołu. Gra kształtuje zdyscyplinowanie, umiejętność opanowania przeżyć i stanów emocjonalnych , rozwija inwencję zawodnika oraz możliwość improwizacji .Uczy również szlachetnej i nieustępliwej walki, podejmowania szybkich decyzji i poczucia odpowiedzialności .

Początkowo unihokej był tylko grą rekreacyjną, rodzinną, stanowił uzupełnienie zajęć z innych dyscyplin. Obecnie podbija świat i wchodzi na duże areny sportowe. Rozwija się niezwykle dynamicznie i ma coraz więcej zwolenników na całym świecie. Ta atrakcyjna i widowiskowa gra stanowi również znakomite uzupełnienie specjalistycznych treningów innych dyscyplin sportu. Podstawową zaletą unihokeja jest to, że mogą w niego grać wszyscy , także osoby o mniejszej sprawności fizycznej, a nawet niepełnosprawni . Wymaga to jednak odpowiednich modyfikacji. GRA JEST BEZPIECZNA, wyzwala wiele emocji i daje grającym dużo przyjemności. Jej uniwersalność polega m.in. na możliwości dokonywania zmian dotyczących zasad gry w zależności od umiejętności i potrzeb grających oraz na dużych możliwościach adaptacyjnych � tam gdzie nie ma sal gimnastycznych, grać można na korytarzach czy innych nawierzchniach utwardzonych. Zachęcam Was do rozpowszechniania Unihokeja w Waszym otoczeniu !!!

z poważaniem ,
Janusz Spanialski