oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Najpierw tygodniowy obóz nurkowy na krakowskim basenie, później wyjazd do Chorwacji i schodzenie w głąb Adriatyku. Tak będą wyglądać szkolenia przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Drugi etap zakończy się uzyskaniem stopnia Organizacji Nurków Niepełnosprawnych HSA, uprawniającego do nurkowania do 18 metrów. Kursy, a także obozy sportowe dla niepełnosprawnych (zarówno chodzących, jak i poruszających się na wózkach oraz m.in. niewidomych, niesłyszących) prowadzi śląska fundacja Tacy Sami. Organizatorka szkoleń i prezes fundacji Agata Kopeć mówi, że ciągle ma problemy z dotarciem do takich osób. - Dlatego chcielibyśmy, aby usłyszeli o nas mieszkańcy innych regionów Polski, w tym Pomorza.

Fundacja zajmuje się sportowym uaktywnianiem niepełnosprawnych również w innych dziedzinach. Prowadziła obozy i szkolenia m.in. z takich dyscyplin, jak tenis stołowy, wspinaczka, jazda konna.

Agata Kopeć jest niepełnosprawna od urodzenia. Od ośmiu lat żegluje, od pięciu "bawi się" w nurkowanie i jeździ konno. W czasie wolnym pływa. - Do założenia fundacji namówił mnie znajomy, mówiąc: "Ty tyle robisz, tyle sportów uprawiasz - zrób coś, żeby inne osoby niepełnosprawne mogły być tak aktywne jak ty". Napisaliśmy statut i tak to się zaczęło - mówi Agata.

Termin nadsyłania zgłoszeń na obóz nurkowy upływa 15 grudnia. Można to zrobić, wypełniając odpowiedni formularz na stronie www.tacysami.org.pl. Znajdują się tam również informacje o innych obozach i szkoleniach organizowanych przez fundację.