oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Tradycyjnie już w maju i czerwcu odbędą się rozgrywki Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SeniCup. Jest to cykl rozgrywek w piłkę nożną dla osób niepełnosprawnych intelektualnie - podopiecznych placówek pomocy społecznej i opieki długoterminowej.

W bieżącym roku planowane jest kolejne rozszerzenie formuły turnieju. W maju i czerwcu rozegranych zostanie pięć zagranicznych Turniejów Kwalifikacyjnych - cztery w Rosji i jeden na Ukrainie. Warto nadmienić, że w poprzednich latach turniej SeniCup gościł już drużyny z zagranicy: Niemiec, Węgier i Rosji.

Krajowa część rozgrywek, obejmować będzie cztery Turnieje Kwalifikacyjne. Do finału w Brodnicy z turniejów w Polsce awansuje łącznie 14 drużyn. Turniej Finałowy zostanie rozegrany w dniach 20-22 czerwca 2005 r. i zagrają w nim 24 drużyny. Mecze rozgrywane są zgodnie z przepisami FIFA z modyfikacjami dotyczącymi gry w piłkę nożną osób niepełnosprawnych.

Każda drużyna składa się z siedmiu zawodników: bramkarza, czterech graczy w polu i dwóch rezerwowych. Nie obowiązuje przepis o pozycji spalonej, rzut autowy wykonywany jest nogą, natomiast boisko ma zmniejszone rozmiary. Czas gry wynosi dwa razy po 10 minut. W uzasadnionych przypadkach czas gry może ulec zmianie. Drużyny, które przystąpią do rywalizacji w rozrywkach ligi, podobnie jak to było w latach ubiegłych, będą reprezentowały różny poziom sportowy. Aby każda ze startujących drużyn mogła wykazać się sportowym duchem walki oraz aktywnie włączyć się do rywalizacji o awans do finału i ewentualne zwycięstwo w Lidze, na początku każdego z turniejów rozgrywane będą mecze obserwowane, na podstawie których nastąpi podział na grupy, aby w każdej z grup poziom gry poszczególnych drużyn nie różnił się w znaczący sposób.

Podobnie jak w latach ubiegłych wszyscy uczestnicy Turniejów Kwalifikacyjnych zostaną nagrodzeni specjalnymi upominkami. Drużyny, które awansują do Turnieju Finałowego, oprócz specjalnych statuetek za awans, będą miały okazję walczyć w Brodnicy o dodatkowe nagrody w postaci sprzętu sportowego.

Każdy z Turniejów Kwalifikacyjnych rozgrywany będzie w ciągu dwóch dni. Wieczorem pierwszego dnia turnieju planowana jest wspólna zabawa integracyjna dla wszystkich uczestników rozgrywek. W odróżnieniu od poprzednich edycji Ligi Turniej Finałowy odbywać się będzie w ciągu 3 dni.

Wszelkich informacji na temat rozgrywek udzielamy pod numerem telefonu (056) 612 35 83.

Do zobaczenia na piłkarskich boiskach...

(Dokonaliśmy skrótu materiału ze względu na zbyt późne dostarczenie czasopisma - przyp. dps.pl)