oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

VIII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

(aut. Kalina Sekuła, Olimpiady Specjalne; dps.pl 15.06.2006)

 

VIII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych zakończone! Po przepięknej, wzruszającej Ceremonii Otwarcia w dniach 8-10 czerwca na wszystkich obiektach Igrzysk trwała rywalizacja sportowa zawodników, rozdano mnóstwo kompletów medali. Igrzyska przebiegały we wspaniałej atmosferze. Jak zawsze na zawodach Olimpiad Specjalnych zawodnicy zmagali się z własnymi słabościami, trenerzy i opiekunowie ze stresami, wolontariusze i organizatorzy - z przeciwnościami losu, ale i tak wszystkim towarzyszył uśmiech!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tej imprezy!! Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom i członkom Komitetu Organizacyjnego, którzy ciężko na ten sukces pracowali! I mimo ogromnego zmęczenia, jak zawsze pozostał żal i pustka, że już się wszystko skończyło. Sportowcy, trenerzy, wolontariusze, komitet organizacyjny: wszyscy byliśmy dzielni w swym wysiłku! Dziękujemy!!!


W dniach 7-10 czerwca 2006 r. w Warszawie odbywają się VIII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, pod honorowym patronatem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

W imprezie bierze udział 18 reprezentacji Oddziałów Regionalnych oraz reprezentacje zagraniczne: Dania, Niemcy, Uzbekistan, Węgry, Wielka Brytania - łącznie 1000 zawodników, a także 350 trenerów i opiekunów, 500 wolontariuszy, 150 sędziów oraz 100 organizatorów.

Zawodnicy wystartują w 12 dyscyplinach: badminton, trójbój siłowy, jazda konna, jazda na wrotkach, bowling, tenis ziemny, lekkoatletyka, koszykówka, piłka nożna 11 osobowa zunifikowana, pływanie, gimnastyka, tenis stołowy oraz w dwóch dyscyplinach pokazowych: Bocce i MATP, a zawody odbywają się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz w ośrodku jeździeckim Aromer (jazda konna), Centrum Bowlingowym Hulakula w Warszawie, Hali Torwar 1 (jazda na wrotkach) oraz hali sportowej Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowego w Łomiankach (tenis stołowy). Serdecznie zapraszamy do dopingowania naszych sportowców!

Organizator imprezy: Olimpiady Specjalne Polska (www.olimpiadyspecjalne.pl)

Współorganizatorzy: Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie, Policja Polska, Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowego w Łomiankach, Miasto i Gmina Łomianki, Wyższa Szkoła Turystyki i Rekreacji.

Instytucje wspierające: Ministerstwo Sportu, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urząd Miasta St. Warszawy.


Od 15 maja 2006 r. Olimpiady Specjalne Polska zmieniły siedzibę i obecnie mieszczą się na ul. Pięknej 3a, 00-539 Warszawa.