oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Teresa Miłoszewska – Światowid/dps.pl 28.08.2009)

 

 

Impresje. Kąty Rybackie 2009


Elbląski "Światowid" oraz Stowarzyszenie Kulturalne "Viva art" w ramach III Międzynarodowych Spotkań Artystycznych - których kulminacyjne działania zaplanowane są na listopad - organizuje Międzynarodowy Plener Artystyczny "Impresje" w Kątach Rybackich.

Od 30 sierpnia do 4 września w przyjaznych progach "Gościńca nad Zalewem" w Kątach Rybackich odbędzie się plener poetycko-plastyczno-fotograficzny z udziałem artystów sprawnych i niepełnosprawnych z Polski, Rosji, Niemiec i Białorusi.

Efekty pracy artystów prezentowane będą na dwóch wystawach - w Kątach Rybackich 3 września oraz w "Światowidzie" w Elblągu od 5 listopada.

Swój udział w plenerze potwierdzili poeci: Bohdan Wrocławski, Zbigniew Jerzyna, Krzysztof Gąsiorowski, Aleksander Rozenfeld, Karl Grenzler, Ireneusz Betlewicz - poeta i rysownik, Jan Miłoszewski, Marcin Jurzysta. Zaś grono malarzy stanowić będą: profesor gdańskiej ASP Wojciech Sęczawa, wykładowca katedry sztuki Uniwersytetu w Grodnie Andrey Trubicki, Gabriel Kamiński, Zbyszek Opalewski, Zoya Litvin, Ewa Bednarska-Siwilewicz, Zbigniew Szmurło, Ewa Prelewska, Ewa Rodziewicz , Andrzej Szwemiński.
W tym roku w plenerze udział wezmą także fotograficy: Danuta Węgiel, Izabela Sasek, Grażyna Kasperowicz i Tomasz Pisarski.

Podobnie, jak w roku ubiegłym, organizatorzy przygotowują publikację książkową zawierającą teksty literackie oraz reprodukcje prac powstałych w trakcie pleneru.
Kolejne działania w ramach III Międzynarodowych Spotkań Artystycznych zaplanowane są na listopad.

Plener realizowany jest w ramach projektu pn. "III Międzynarodowe Spotkania Artystyczne". Dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.