oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Stowarzyszenie Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi buduje w Rudzie koło Mińska Mazowieckiego Dom Muzyki. Według pomysłodawcy Andrzeja Kowalczyka ma to byc coś w rodzaju integracyjnej szkoły wyższej dla artystów niepełnosprawnych.

Kowalczyk zauważył, że w wielu niepełnosprawnych rozbudza się zainteresowanie twórczością artystyczną, a potem zostawia samych sobie... Dla takich osób placówka szeroko otworzy swoje drzwi.

Wśród członków stowarzyszenia jest sporo znanych z estrady postaci : Stanisław Sojka, Jacek Skubikowski, Halina Frąckowiak, Krzysztof Daukszewicz, Ewa Błaszczyk, Jan Borysewicz, Grzegorz Markowski, John Porter... Stowarzyszenie kupiło w Rudzie działkę ze starą remizą strażacką. Działka położona jest na terenie XIX - wiecznego parku nad rzeką Mienią.

W Domu Muzyki, który swą działalność zainaugurować ma w lipcu 2002 roku, mają znaleźć się : studio nagrań, sala koncertowa, pracownia muzyczna, plastyczna i fotograficzna oraz pomieszczenia rehabilitacyjne i mieszkalne. Nad pobliską rzeką zostanie zbudowana muszla koncertowa.

Warsztaty w ośrodku trwać będą kilka dni i będą mogły nieodpłatnie zgromadzić do 20 osób jednocześnie. Rekrutacja będzie się odbywała na podstawie nadsyłanych materiałów.

Warto zwrócić uwagę, że gośćmi Domu Muzyki mają być przede wszystkim niepełnosprawni, którzy są już ukształtowanymi artystami. Tacy, którzy mają już jakiś dorobek , ale np. nie wiedzą jak wejść do oficjalnego obiegu kultury. DM pomoże im w organizacji wystaw, organizacji koncertów, pozwoli nawiązać współpracę ze specjalistami...

Adres :
Stowarzyszenie Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi "Dom Muzyki"
ul. Świętokrzyska 5/9
05-300 Mińsk Mazowiecki

Tel./ Fax (25) 759 05 02
E-Mail: dommuzyki@dommuzyki.org

Internet: www.dommuzyki.org (na stronie można też zamówić specjalną płytę CD, która jest rodzajem "cegiełki" ułatwiającej zbieranie funduszy na placówkę)