oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Centerko / dps.pl 15.12.2010)

 

We współpracy z zespołem "Pomostu" i "Przystani" zorganizowany został wieczór Wigilijny, połączony z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

 

W rolę prowadzących uroczystość doskonale wcielili się- Katarzyna Kubiak i Piotr Moneta, którzy z zainteresowaniem i humorem opowiadali o idei tego spotkania.

 

Na sali nie zabrakło uczestników Stowarzyszenia, personelu, wolontariuszy, przedstawicieli organizacji i instytucji, a także wspaniałych gości honorowych. Obecnością zaszczycili nas m.in.: p. Jolanta Piotrowska- zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, p. Ewa Ściborska- Rzecznik Osób Niepełnosprawnych, p. Janusz Pacholarz- Wiceprezes Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, p. Marek Wasiak- kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej filii Łódź-Śródmieście, p. Marta Wydrzyńska- pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, p. Iwonna Ciemierska i p. Barbara Kaszyńska- Honorowi Członkowie Stowarzyszenia "Pomost" oraz p. Maria Piechota- kierownik Domu Dziennego Pobytu "Nasza Przystań", przybyła wraz z pensjonariuszami.

 

Imprezę otworzyła kolęda w wykonaniu chóru p. Piotra Pająka oraz oficjalne powitanie zaproszonych gości przez Prezes Stowarzyszenia "Pomost"- Ewę Nowaczyńską, kierownika ŚDS "Przystań"- Aleksandrę Piątkowską (w zast. Artur Kolańczyk) oraz kierownika PPPW "Centerko"- Mariusza Kołodziejskiego. Po tych przemówieniach przyszedł czas na wspólne kolędowanie wraz z wolontariuszami-uczniami Szkoły Podstawowej nr 175 pod opieką p. Elżbiety Niewiadomskiej. Wszystkim bardzo spodobał się występ dzieciaków i chętnie włączali się w śpiewanie ...

 

Następnie swój program przedstawiło Integracyjne Koło Pisarzy i Poetów "Kamena" pod kierunkiem lidera, Daniela Skrzypczaka. Wolontariusze "Kameny" wyrecytowali wybrane utwory o tematyce świątecznej, natomiast p. Daniel omówił prezentację projektu z udziałem wolontariuszek "Centerka" z grupy tanecznej "Go Pomost!", którego efektem finalnym było powstanie kalendarzy inspirowanych tańcem i wystawy fotograficznej pt. "Odmładzamy nasze miasto", do których pozowały wolontariuszki. Warto też dodać, że "Kamena" była współorganizatorem tegorocznej edycji obchodów "Dnia Wolontariusza" w "Pomoście".

 

To dzięki liderowi Koła i wsparciu p. Doroty Tybinkowskiej, podczas uroczystości nie zabrakło nagłośnienia, efektów audiowizualnych, wystaw i obsługi technicznej :-) Kontynuacją prezentacji "Kameny" było podsumowanie działań wolontarystycznych oraz nagrodzenie symbolicznymi dyplomami najaktywniejszych wolontariuszy w roku 2010 w woj. łódzkim przez p. Mariusza Kołodziejskiego. Okazało się, że "Wolontariuszką Roku 2010" została p. Aneta Grzyb, na codzień pracownik "Pomostu". Gratulujemy!!!

 

Podziękowania powędrowały również do zasłużonych wolontariuszy w Stowarzyszeniu "Pomost", koordynatorów wolontariatu, współpracujących z "Centerkiem" za modelową współpracę oraz artystów i organizatorów uroczystości. Część oficjalną zamknęło wspólne kolędowanie z p. Piotrem & Pauliną oraz podziękowania i słowa uznania ze strony zaproszonych gości. Następnie przyszedł czas na życzenia, rozmowy i chwile refleksji przy uroczystym poczęstunku ... z muzyką kolęd w tle.

 

W międzyczasie każdy mógł nacieszyć oko wspaniałymi dekoracjami świątecznymi, przygotowanymi przez sekcję terapii zajęciowej, barwnymi wystawami z działań wolontariuszy, dokonać wpisu do kroniki przy "Kąciku Wspomnień" oraz zakupić drobiazg na kiermaszu wyrobów ręcznych uczestników "Pomostu" i "Przystani". Wszyscy zaproszeni spędzili czas w miłej, rodzinnej atmosferze ... nie zabrakło ciepłych słów, łez wzruszenia oraz uśmiechów na twarzy. Cieszymy się, że wolontariat jest możliwością wspólnego spędzenia czasu z innymi ludźmi i daje możliwość dzielenia się tym, co mamy najcenniejszego ...

 

Zobacz pokaz slajdów z imprezy... (plik .wmv, wielkość ok. 10 MB)