oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Dręczyli staruszki, za karę będą śmieciarzami
(aut. dziennik.pl 25.02.2008)

Dwa lata temu było o tej sprawie bardzo głośno. Studenci pielęgniarstwa podczas praktyk w krakowskim Domu Pomocy Społecznej dla głupich żartów fotografowali niepełnosprawnych pacjentów, w tym nagą staruszkę, a zdjęcia przesyłali znajomym. Dziś sąd wydał na nich wyrok. Będą pomagać śmieciarzom sprzątać miasto.

Studenci przekonywali potem, że pokrzywdzona była świadoma, co robi, i nie protestowała przeciwko zdjęciom, a jej zachowanie świadczyło o tym, że wyraża zgodę na fotografowanie.

więcej...


Studenci pielęgniarstwa odpracują karę w MPO
(aut. Wojciech Kopeć - POLSKA Gazeta Krakowska 26.02.2008)

Kary od czterech do sześciu miesięcy ograniczenia wolności wymierzył Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia czwórce studentów pielęgniarstwa Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy fotografowali w negliżu blisko 90-letnią pensjonariuszkę Domu Pomocy Społecznej im. Helclów. Teraz będą za to nieodpłatnie sprzątać ulice pod nadzorem Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania (MPO).

Wyrok nie jest prawomocny.

 

więcej...


Prace społeczne za znieważenie staruszki
(aut. PAP, MW - Gazeta Wyborcza 25.02.2008)

Studenci pielęgniarstwa UJ, którzy znieważyli 90-letnią pensjonariuszkę domu pomocy społecznej w Krakowie zostali w poniedziałek skazani na kilka miesięcy prac społecznych.

Po publikacji, Uniwersytet Jagielloński zawiesił całą czwórkę w prawach studentów i wszczął postępowanie dyscyplinarne. Ostatecznie zostali oni wyrzuceni z uczelni. W toku śledztwa prokuratura ustaliła też, że ci sami studenci w czasie praktyk w szpitalu im. Babińskiego prowokowali do zwierzeń pacjentów, nagrywali ich telefonem komórkowym, a następnie przesyłali nagrania swoim znajomym.

Studenci nie przyznali się do winy.

 

więcej...