oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. SJ - Gazeta Wyborcza 24.04.2008; dps.pl 26.05.2008)

 

Kilkudziesięciu pracowników Domu Pomocy Społecznej z Lelowa pikietowało wczoraj pod starostwem powiatowym. Żądali, aby starosta wyjaśnił, dlaczego nie chce zrealizować porozumienia, jakie z nimi zawarł: wypłacenia 350 zł podwyżki.

DPS w Lelowie jest jednym z trzech nadzorowanych przez starostwo powiatowe. Władze przyznają, że pensje były w nim najniższe i miały zamiar podnieść je w większym stopniu niż w dwóch pozostałych domach: DPS Blachownia i DPS Turów.

 

więcej...


Pikieta w proteście

(aut. Violetta Gradek - POLSKA Dziennik Zachodni 25.04.2008; dps.pl 26.05.2008)

 

Były gwizdy, petardy i syreny. "Chcemy godnie żyć!, Osiem lat bez podwyżek, Wyżyj starosto za naszą pensję!" - skandowali protestujący. - Mam 17-lat pracy. W DPS w Lelowie pracuję 8 lat. Dostaję 980 zł miesięcznej pensji - mówi Dorota. - Z tej marnej pensji do niedawna utrzymywałam rodzinę: trójkę dzieci i męża, który był bezrobotny.

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Lelowie weszli w spór zbiorowy z dyrekcją kilka tygodni temu. Były negocjacje z udziałem mediatora. Porozumienie podpisano przed Wielkanocą. Pracodawca, którego organem prowadzącym jest częstochowskie starostwo, zobowiązał się do 350 zł podwyżki do pensji zasadniczej.

 

więcej...