oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(różni autorzy; dps.pl 14.09.2008)

Zapadł wyrok osób oskarżonych o znęcanie się nad pensjonariuszami domu opieki w Radości

(aut. tomek/IAR/apl/jurczynski - NaszeMiasto.pl 11.09.2008)

Wyrokiem w zawieszeniu zakończył się proces dwóch z pięciu osób, oskarżonych o znęcanie się nad pensjonariuszami domu opieki w Radości.

Sprawa pozostałych trzech osób została wyłączona do odrębnego postępowania. Cała piątka przyznała się do winy i wyraziła gotowość poddania się karze, zaproponowała kary więzienia w zawieszeniu i zadośćuczynienie. Wszystkim postawiono zarzut znęcania się nad podopiecznymi. Jak ustalili śledczy brutalne ekscesy z udziałem personelu placówki mogły trwać od 2004 roku, czyli od chwili założenia zakładu.

więcej...


Sąd nie miał wątpliwości: staruszki były katowane

(aut. Mariusz Jałoszewski, Krzysztof Kowalczyk - POLSKA Dziennik Bałtycki 12.09.2008)

Pierwszy znaczący sukces w bulwersującej sprawie znęcania się nad staruszkami w domu opieki w stołecznej Radości, którą blisko rok temu opisała "Polska". Sąd Rejonowy w Warszawie skazał wczoraj Rafała Z. na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata i Kacpra J. na rok więzienia w zawieszeniu na pięć. Mężczyźni kilka lat temu odbywali w Radości służbę zastępczą. Ale zamiast pomagać schorowanym pensjonariuszkom żartowali sobie z nich i robili obsceniczne zdjęcia, np. symulując stosunki seksualne z nimi albo przystawiając do twarzy rurę od odkurzacza.

Obu poborowych sąd skazał już w pierwszym dniu procesu, bo przyznali się do winy, przeprosili i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze.

 

więcej...