oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. AgFa - Życie Gostynia 20.01, 20.01, 27.01.2009; dps.pl 27.01.2009)


Szykanowanie czy odgrzewany kotlet (źródło)

- Wy panie tak świetnie gotujecie i pieczecie, możecie sobie otworzyć przydrożny bar, w którym będziecie serwować posiłki i świadczyć inne usługi - tego typu wypowiedzi dyrektora, o seksualnej wymowie, były podobno na porządku dziennym w DPS w Chumiętkach.

Zbigniewowi Polowczykowi część załogi zarzuca szykanowanie i poniżanie pracowników, używanie wulgaryzmów i obraźliwych zwrotów, szczególnie w stosunku do kobiet. Oskarża się go również o nagonkę na NSZZ Solidarność. Dyrektor stanowczo zaprzecza i twierdzi, że ta konfliktowa sprawa to "odgrzewany kotlet".


"Mówisz, jak do du.." - pomiatanie pracownikami w DPS Chumiętki? (źródło)

Powiedzenia, używane w stosunku do kobiet, z podtekstem seksualnym, w stylu: "niech pani nie mówi, że nie umie ciągnąć", "kobiety trzeba tankować" zdarzają się podobno bardzo często. Z relacji części pracowników wynika, że używanie epitetów: "krótko ich za mordę", "nieroby", "mówisz, jak do du.." oraz pomawianie pracowników o kradzież są w placówce na porządku dziennym.


Czujemy się zlekceważeni (źródło)

Na czwartkowym posiedzeniu - uznanym przez opozycyjny klub Lewica i Demokraci za wymuszone - rajcy powiatowi dyskutowali o konfliktowej sytuacji w DPS w Chumiętkach.