oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Ewa Sokólska - Gazeta Wyborcza 12.02.2009; dps.pl 13.02.2009)

Podlaski Urząd Wojewódzki wysłał kontrolę do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Świerkowej. Ma ona ustalić, czy pensjonariusze mają zapewnioną opiekę lekarską. Z kolei prokuratura sprawdza, czy w tej samej instytucji doszło do sfałszowania dokumentów.

DPS przy ul. Świerkowej w Białymstoku miał dotąd dobrą opinię wśród pacjentów i ich rodzin. Ale jak twierdzi tamtejsza lekarka Anna Gutowska, wkrótce może się to zmienić. Według Gutowskiej dyrektorka placówki celowo utrudnia jej dostęp do dokumentów lekarskich i paraliżuje pracę placówki.

Konflikt między personelem medycznym a dyrektorką Grażyną Biziutą trwa w zasadzie od momentu, gdy kobieta zaczęła zarządzać placówką (około pół roku). Pracownicy DPS narzekają na niewłaściwe traktowanie ich przez szefową, a niektórzy wręcz mówią o mobbingu. Skarżą się, że dyrektorka podważa kompetencje lekarzy, twierdząc na przykład, że odwodnionym pacjentom trzeba podawać wodę do picia, a nie kroplówkę. Pielęgniarkom natomiast nie pozwala podłączać kroplówek, a jednorazowe rękawiczki każe używać wielokrotnie. Część personelu z powodu presji lub zmiany warunków pracy odeszła już z ośrodka. Od stycznia z pracy zrezygnował także jedyny lekarz psychiatra.

 

więcej...