oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(różni autorzy 02.2009; dps.pl 12.03.2009)


Nielegalny dom pomocy działa pod Opatowem

(aut. Monika Rosmanowska - Gazeta Wyborcza 9.02.2009)

W kilku pokojach schroniska w Wąworkowie, które prowadzi Maria Janik, mieszka ośmioro podopiecznych, część z nich jest w budynku od lat. Są to ludzie starsi, schorowani, często leczący się w szpitalu w Morawicy, bezdomni. Każdy ma swój pokój na piętrze, w którym znajduje się łóżko, szafa, ewentualnie stolik. Wszystko stare, rozlatujące się, pochodzące z darów. Łazienka jest wspólna, a w niej jedna wanna i trzy sanitariaty. Druga łazienka znajduje się na parterze. Do tego telewizor na korytarzu, kaplica i ogród.


Nielegalna pomoc

(aut. piotrekp - TVP Info 9.02.2009)

Zła sytuacja schroniska w Wąworkowie w powiecie opatowskim. Do budynku wkroczyła inspekcja, która sprawdzała warunki, które jak podała „Gazeta Wyborcza” i Radio Kielce daleko odbiegały od standardów.


Urzędnicy wstrząśnięci po wizycie w schronisku

(aut. Monika Rosmanowska - Gazeta Wyborcza 10.02.2009)

Afera wokół nielegalnego domu pomocy koło Opatowa. Urzędnicy na własne oczy zobaczyli to, co w poniedziałek opisaliśmy w "Gazecie". - Jesteśmy wstrząśnięci - mówili urzędnicy wojewody. - Wstyd mi - przyznał starosta opatowski. Sprawa trafi do prokuratury.


Wojewoda chce sprawdzać domy pomocy

(aut. mon - Gazeta Wyborcza 10.02.2009)

Wojewoda apeluje do samorządowców: sprawdźcie ośrodki pomocy społecznej działające na waszym terenie. To pierwsze efekty poniedziałkowej kontroli urzędników w nielegalnym domu pomocy społecznej w Wąworkowie koło Opatowa.

- Na przykładzie Wąworkowa widać, że system nie zadziałał tak, jak powinien. Dlatego chcę wyczulić kierujących pomocą społeczną w gminach i powiatach, na co powinni zwracać uwagę, kierując ludzi do domów pomocy społecznej, a także przypomnieć, jakie obowiązki spoczywają na samorządach - mówi Bożentyna Pałka-Koruba, wojewoda świętokrzyski. - Urzędnicy w schronisku w Wąworkowie bywali od lat, a mimo to niczego nie zauważyli. Nic ich nie zaniepokoiło, a powinno - dodaje.


Bezprawny dom pomocy

(aut. piotrekp - TVP Info 10.02.2009)

Wracamy do bulwersującej sytuacji w schronisku dla bezdomnych w Wąworkowie koło Opatowa. Po kontroli okazało się, że jest to najprawdopodobniej bezprawny dom pomocy społecznej.

W schronisku w Wąworkowie ujawniono szereg nieprawidłowości. Obecnie przygotowywane są szczegółowe wnioski dotyczące kontroli.


Prokuratura zajęła się domem w Wąworkowie

(aut. mon, ada - Gazeta Wyborcza 11.02.2009)

Po publikacjach "Gazety" i Radia Kielce prokuratura zajęła się sprawą Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn i Kobiet w Wąworkowie koło Opatowa.


Schronisko w Wąworkowie już bez mieszkańców

(aut. Monika Rosmanowska - Gazeta Wyborcza 13.02.2009)

Schronisko dla Bezdomnych Kobiet i Mężczyzn w Wąworkowie koło Opatowa praktycznie przestało istnieć. Gminy zabrały z placówki swoich mieszkańców. Na miejscu chwilowo pozostała starsza ubezwłasnowolniona kobieta oraz - na własne życzenie - brat prowadzącej schronisko.

Mieszkańcy trzech gmin, którzy od lat mieszkali w Wąworkowie, znaleźli się już w domach pomocy społecznej na terenie całego województwa.


Prokuratura bada nieprawidłowości w schronisku dla bezdomnych

(aut. PAP/Gazeta.pl 13.02.2009)

Prokuratura i policja badają nieprawidłowości, do których mogło dojść w schronisku dla bezdomnych w Wąworkowie k. Opatowa (Świętokrzyskie) - podano w piątek w prokuraturze. Możliwe, że schronisko działało jak nielegalny dom pomocy społecznej.

Sprawę ośrodka, w którym w złych warunkach mieszkają chorzy ludzie, nagłośniły na początku tygodnia Radio Kielce i kielecka "Gazeta Wyborcza".