oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Niepełnosprawny Tomasz M. przyznał się do zamordowania Piotrka. 32-letni mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Pakówce, został przesłuchany w sobotę przez Prokuraturę Rejonową w Rawiczu. Stwierdził, że 8-letniego Piotrka udusił w akcie zemsty, gdyż ojciec zabronił chłopcu spotykać się z nim. Tomasz M. jest od piątku osadzony w policyjnej izbie zatrzymań.

W niedzielę Sąd Rejonowy w Rawiczu zastosował wobec Tomasza M. środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu zapobiegawczego. Mężczyzna jest w lekkim stopniu upośledzony umysłowo. Posiada prawa obywatelskie i może odpowiadać za swe czyny. Przez większość swego życia był wychowywany przez instytucje społeczne. Matka jest ciężko chora psychicznie. Tomasz M. będzie poddany badaniu biegłego sądowego psychiatry. Espertyza rzeczoznawcy określi dalszy tok postępowania wymiaru sprawiedliwości. Zatrzymanemu grozi kara dożywotniego więzienia.

Piotrek zniknął w towarzystwie Tomasza M. w ubiegły wtorek. Rawicka policja z pomocą strażaków już w środę odnalazła zwłoki Piotrka w przydrożnym rowie. Tego samego dnia ujęła Tomasza M. Pracownicy DPS Pakówka i mieszkańcy okolicy są porażeni ogromem tragedii.

Stanisław KOŚMIDER - Gazeta Poznańska

DPS Forum : Rodzice zamordowanego dziecka są terapeutami w Domu Pomocy Społecznej w Pakówce...