oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Wiadomość serwisu ONET

Zabójstwo 8-letniego Piotrusia: Podejrzany zatrzymany

Leszczyńska policja zatrzymała 32-letniego pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej w Pakówce koło Rawicza. Jest on podejrzany o zabójstwo 8-letniego Piotrusia - mieszkańca Pakówki.

Mężczyzna został zatrzymany w Lesznie pod adresem, który podali funkcjonariusze z Rawicza.

Chłopca ostatni raz widziano w towarzystwie tego mężczyzny. Było to w środę wieczorem w Bojanowie. Od tego czasu trwały poszukiwania.

Obaj dobrze się znali, bo dziecko mieszkało z rodzicami na terenie Domu Pomocy Społecznej.

Wczoraj wieczorem przy torach - niecałe dwa kilometry od ośrodka - znaleziono zwłoki Piotrusia. Na ciele 8-latka były wyraźne ślady pobicia. Zdaniem Tadeusza Cieślaka - zastępcy komendanta rawickiej policji - obrażenia wskazują na zabójstwo. Większość przesłanek wskazuje na to, że sprawcą jest właśnie 32-letni pensjonariusz z Pakówki.

IAR, tom

Artykuł Gazety Poznańskiej

Wczoraj około godz. 18.00 rawicka policja odnalazła w rowie 8-letniego Piotrka. Miał poważne urazy twarzy i szyi. Nie ustalono przyczyny śmierci.

Poprzedniego dnia wieczorem on i 32-letni mieszkaniec DPS Pakówka zniknęli. Mężczyzna nadal jest poszukiwany. Rodzina zaginionego chłopca mieszka na terenie DPS. Mały Piotrek przyjaźnił się z Tomaszem i często widziano ich razem. Tomasz M. był lubiany, świetnie grał w piłkę nożną. Był w lekkim stopniu upośledzony umysłowo. Mógł wyjeżdżać do rodziny.

Nieobecność Tomasza i chłopca zauważono w środę około godz. 20.00. Dyrektor DPS-u z pracownicami rozpoczął poszukiwanie. Był samochodem w Górze, Wronińcu i Rawiczu. O godz. 1.00 powiadomiono rawicką policję, która natychmiast podjęła poszukiwania. W czwartek do poszukiwań włączyli się strażacy z OSP Bojanowo.

Na trop Piotrka naprowadził policję but znaleziony w obejściu DPS. Pies policyjny odnalazł zwłoki malca w rowie przy torach kolejowych między wsią a DPS-em. Miał wyraźne ślady pobicia na twarzy i szyi, ale przyczynę zgonu ustali sekcja zwłok.

Policja nadal szuka Tomasza M. Ubrany był w czerwoną koszulę z pomarańczowymi wypustkami oraz w ciemnopopielate spodnie z kieszeniami. Na nogach miał adidasy. - Jeśli oboje są razem, to chłopcu nie powinno stać się nic złego. Tomasz jest bardzo opiekuńczy i przyjacielski. Fakt, że zabrał ze sobą miniwieżę i budzik kolegi może świadczyć, że planował wyjazd - miał nadzieję przed znalezieniem martwego Piotrka zatroskany Stanisław Wałkiewicz, dyrektor DPS Pakówka.

Stanisław KOŚMIDER - Gazeta Poznańska