oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Swoją ofiarę, niepełnosprawnego mężczyznę, bili i okradli. W końcu wykopali mu grób przed jednym z ciechanowskich bloków i zmuszali do jedzenia wydobytego z dołu piachu.

Szczegóły tej bulwersującej sprawy policja ujawniła w piątek. Wszystko wydarzyło się w poniedziałek. Do mieszkającego w centrum miasta niepełnosprawnego osiemnastolatka przyszedł kolega. Zaproponował, że zabierze go na spacer. Na zewnątrz czekał jeszcze jeden mężczyzna.

Podczas "spaceru" mężczyźni zaczęli bić inwalidę. Podnosili go z wózka i podrzucali do góry. Zabrali 20 zł i zawieźli na peryferie osiedla Aleksandrówka. Na polu za kościołem św. Franciszka zmuszali do picia piwa. Osiemnastolatek odmawiał, więc wlewali mu alkohol przemocą do gardła.

W pewnym momencie uznali, że czas na zmianę miejsca. Przenieśli się na drugą stronę ul. Batalionów Chłopskich, gdzie przed jednym z bloków wykopali spory dół. Sterroryzowanemu inwalidzie oznajmili, że to grób dla niego. Zmuszali do jedzenia piachu.

Nie wiadomo, jak skończyłaby się ta makabryczna odyseja osiemnastolatka, gdyby nie okoliczni mieszkańcy, którzy zauważyli całe zajście. Spłoszeni sprawcy uciekli.

Policjanci zatrzymali podejrzanych w środę. Są to dwaj ciechanowianie w wieku 19 i 21 lat. W czwartek sąd rejonowy na wniosek prokuratury aresztował obydwu mężczyzn na dwa miesiące. Mają dwa zarzuty: rozboju i pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Za ten drugi grozi od roku do 10 lat więzienia.