oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Rzecznik dyscyplinarny łódzkiego kuratorium oświaty zbada, czy zastępca dyrektora i nauczycielka koordynatorka z Domu Małego Dziecka przy ul. Lnianej w Łodzi nie zaniedbały obowiązku sprawowania opieki nad trzyletnim Krzysiem. Jak już informowaliśmy, Krzyś zmarł w środę w szpitalu przy ul. Spornej. W poniedziałek wieczorem na szyi dziecka zadzierzgnęły się szelki, którymi opiekunka przywiązała go do łóżeczka. Opiekę nad 12 wychowankami miała na popołudniowej zmianie tylko jedna opiekunka i jedna salowa.

- Obie nauczycielki są zawieszone w wykonywaniu obowiązków służbowych - mówi Jolanta Piotrowska, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Po zapoznaniu się z relacjami świadków, wpisami do kart wychowanków i grafikiem zajęć w Domu Małego Dziecka, rzecznik dyscyplinarny kuratorium rozstrzygnie także, czy powołać komisję dyscyplinarną przy wojewodzie łódzkim, która oceni ewentualną winę nauczycielek. Ma na to trzy miesiące.

Opiekunka chłopca nadal przebywa na zwolnieniu lekarskim w szpitalu psychiatrycznym. Jej umowa o pracę wygasa 31 sierpnia.

Sprawę śmierci dziecka wyjaśnia też łódzka prokuratura. Za nieumyślne spowodowanie śmierci przez osoby zobowiązane do opieki nad dzieckiem grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zobacz też :

Mały Krzyś nie żyje - Tragiczny finał wypadku w domu dziecka (aut. aga; Express Ilustrowany 14.08.2003; DPS Forum 22.08.2003)