oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Grzegorz Szaro, Gazeta Wyborcza 18.10.2006; dps.pl 2.11.2006)

Sąd Okręgowy w Gdańsku już po raz drugi uniewinnił Bogdana K., oskarżonego o brutalne zamordowanie niepełnosprawnego mieszkańca Zaspy.
Prokuratura nie daje za wygraną i zapowiada kolejną apelację.

Michał S. zginął w listopadzie 2002 roku w swoim pokoju w Domu Kombatanta. Sprawca skakał po nim powodując rozległe obrażenia wewnętrzne. Motywem był rabunek - w dniu zabójstwa mężczyzna odebrał tysiąc złotych emerytury. Potem częstował alkoholem znajomych, wśród których był 30-letni Bogdan K. To on po powrocie ze sklepu (poszedł dokupić alkohol) znalazł na podłodze zmasakrowane zwłoki i zawiadomił policję. Mimo to stał się głównym podejrzanym. O winie miały świadczyć ślady krwi ofiary na jego ubraniu. K. bronił się, że zabrudził się wcześniej, bo Michał S. miał ranę na dłoni.

Sprawę tego zabójstwa gdański sąd rozpatruje już po raz trzeci. W pierwszym procesie mężczyznę skazano na 15 lat. Sąd Apelacyjny polecił jednak Sądowi Okręgowemu rzetelnie przeprowadzić proces od nowa.

Pierwszy wyrok uniewinniający zapadł w maju ubiegłego roku. Dopiero wtedy K. mógł opuścić areszt. Wówczas apelację złożyła prokuratura. Wyrok w trzecim procesie zapadł w środę. Bogdana K. ponownie oczyszczono z zarzutów. - Argumentacja prokuratury, że oskarżony zawiadomił policję, by odwrócić od siebie uwagę, wydała się sądowi nielogiczna, bo gdyby tak było, to przed udaniem się na komisariat oskarżony zmieniłby brudne od krwi ubranie - uzasadniał sędzia Marek Goc.

K. powiedział "Gazecie", że spodziewał się takiego wyroku.