oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. KZ - Głos Wielkopolski 5.07.2007, 6.07.2007; dps.pl 10.07.2007)

 

Tragiczne wydarzenia rozegrały się wczoraj przed godziną 18.00. Rafał P.,18-letni pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej w Osieku (powiat rawicki), wypchnął z okna łazienki innego mieszkańca tej placówki, Janusza M. 57-letni mężczyzna nie przeżył upadku z pierwszego piętra. Dziś od rana trwa dochodzenie w tej sprawie. Policja przesłuchuje pracowników i pensjonariuszy DPS-u. Śledztwo wszczęła też prokuratura w Rawiczu. Po południu przeprowadzona zostanie sekcja zwłok ofiary. 18-latkowi najprawdopodobniej zostanie postawiony zarzut zabójstwa. W tej chwili przebywa w policyjnej izbie zatrzymań.


Osiek - Pensjonariusz usłyszał zarzut zabójstwa

Nawet dożywotnie więzienie grozi Rafałowi P., pensjonariuszowi Domu Pomocy Społecznej w Osieku (powiat rawicki), który w środę po południu wypchnął z okna innego mieszkańca tej placówki. 18-latek usłyszał już zarzut zabójstwa.

- Do sądu został skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie Rafała P. - informuje Waldemar Kozar, zastępca prokuratora rejonowego w Rawiczu. Trwają dalsze czynności w tej sprawie. Przypomnijmy, że podejrzany o morderstwo chłopak już wcześniej wykazywał się agresją. Niedawno poturbował dwie inne osoby. Kilkakrotnie przebywał na leczeniu w szpitalu psychiatrycznym w Kościanie. O stanie jego poczytalności wypowiedzą się biegli.