oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. mon - Gazeta Wyborcza 24.07.2007; dps.pl 26.07.2007)

 

Zwolniony ze stanowiska dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Końskich Bogdan Kuśmierczyk może wrócić do pracy. Sąd uznał wypowiedzenie za bezskuteczne. Wyrok jest prawomocny.

Sąd Okręgowy w Kielcach podtrzymał wczoraj wyrok sądu pierwszej instancji i oddalił apelację złożoną przez obecne kierownictwo DPS-u. Kuśmierczyk już dziś chce wrócić do pracy.

- Po tylu miesiącach czekania wracam do swoich podopiecznych - nie krył wczoraj wzruszenia dyrektor.

Nadzorujący placówkę zarząd powiatu jest zaskoczony decyzją sądu. Trwają rozmowy z prawnikami.

- Analizujemy sytuację. Nie wiemy jeszcze, na jakie stanowisko dyrektor powinien być przywrócony - mówi Sławomir Słoka, sekretarz powiatu.

Wypowiedzenie Kuśmierczyk dostał pod koniec ubiegłego roku. Przyczyną jego odwołania był wypadek, do którego doszło w połowie listopada na terenie DPS-u. Jeden z pensjonariuszy utopił się w oczku wodnym. Ówczesny kandydat na starostę Andrzej Lenart był oburzony, że o sprawie powiat dowiedział się z mediów, a nie od Kuśmierczyka. Gdy po wyborach objął stanowisko starosty, podległemu sobie dyrektorowi wręczył wypowiedzenie. W uzasadnieniu zwolnienia zarzucił Kuśmierczykowi m.in. brak nadzoru nad pracownikami i mieszkańcami DPS-u, brak odpowiedniego zabezpieczenia terenu oraz niewyciągnięcie konsekwencji wobec podwładnych odpowiedzialnych za zdarzenie. Nieoficjalnie mówi się też, że obaj panowie, jeszcze będąc w radzie powiatu, nie przepadali za sobą i starosta tylko czekał na odpowiedni moment, by dyrektora zwolnić.