oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Kamil Kulig - Gazeta Wyborcza 20.08.2008; dps.pl 3.09.2008)

12 mln zł - tyle wynosi szacowany koszt ośrodka dla niepełnosprawnych, budowanego od sześciu lat przez fundację Fuga Mundi. Do ukończenia inwestycji brakuje 5 mln zł. Fundacja liczy na środki unijne. Są bardzo małe szanse, by uzyskać brakującą kwotę od PFRON, bo obowiązują nas przepisy, według których, musimy czekać trzy lata na kolejną dotację - tłumaczy wiceprezes Fuga Mundi, Marek Stępniak.

W takiej sytuacji fundacja będzie się starać o środki unijne. Poprzednio jej się to nie udało.

Stępniak ma pretensję do władz miasta i województwa, które nie chcą wspomóc budowy ośrodka, który służyłby osobom niepełnosprawnym.

 

więcej...


(aut. ms - Gazeta Wyborcza 21.08.2008; dps.pl 3.09.2008)

 

Inwestycja powstaje na gruncie, który miasto przekazało Fuga Mundi w użytkowanie wieczyste. Jak ratusz odnosi się do opóźnień w budowie? - Nie słyszałem, aby poprzedni, albo obecny prezydent Lublina zamierzał fundacji odebrać zajmowaną działkę. Liczymy na to, że Fuga Mundi zdobędzie potrzebne pieniądze i dokończy inwestycję - zaznaczył wczoraj Mirosław Bielawski, zastępca dyrektora miejskiego wydziału gospodarowania mieniem. I dodał: - Myślę, że działania władz miasta będą raczej szły w kierunku pomocy fundacji.

Tego samego zdania jest zastępca prezydenta Lublina Paweł Fijałkowski, który odpowiada w mieście za sprawy społeczne.

Ostrożniej wypowiada się skarbnik miasta i dyrektor wydziału finansowego UM Irena Szumlak: - Najpierw należałoby sprawdzić, czy wsparcie inwestycji fundacji z budżetu miasta jest możliwe ze względów prawnych - zaznaczyła dyrektor Szumlak.

 

więcej...