oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Ewa Michalak - Starostwo Powiatowe w Gnieźnie 10.10.2008; dps.pl 14.10.2008)

 

 

Largo – znaczy szeroko

 

Przy ul. Kościuszki 7 w Gnieźnie otwarte zostało Centrum Aktywności Społecznej. Centrum przyjęło nazwę  "Largo", czyli "szeroko". Szeroka jest bowiem oferta placówki.

 

Inicjatorem powstania centrum było starostwo powiatowe, które przekazało na ten cel 200 tys. zł, a dodatkowe 100 tys. zostało pozyskane na drodze konkursowej z Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej.

– W powiecie gnieźnieńskim mamy około stu stowarzyszeń, organizacji pozarządowych. Często borykają się one z problemami lokalowymi czy organizacyjnymi, pomysł zasadza się więc na tym, by stworzyć jedno miejsce, z którego będą mogły te organizacje korzystać, gdzie będzie sala konferencyjna, dostęp do komputerów, gdzie będą zatrudnieni pracownicy socjalni – poinformował starosta Krzysztof Ostrowski. Starosta przekazał również słowa podziękowania realizatorom projektu, dyrektor PCPR Elżbiecie Pilarczyk i jej zastępcy Arturowi Babikowi.

 

- Bardzo się cieszę, że udało nam się takie pomieszczenie pozyskać i myślę, że będzie ono wszystkim bardzo dobrze służyło – przyznała podczas otwarcia centrum dyrektor Pilarczyk. Jak dodała, działania "Largo" mieszczą się w realizowanym przez PCPR na rzecz osób psychicznie chorych programie "Akord".

Oprócz pomocy w zakresie osób niepełnosprawnych, chcielibyśmy tutaj też realizować zadania w obszarze pomocy rodzinie. Nie tylko rodzinie w głębokim kryzysie, ale też rodzinie, która funkcjonuje normalnie, ale w której zdarzają się czasami na przykład problemy wychowawcze i która oczekuje wsparcia. Dlatego będą się tutaj odbywały dyżury psychologa i doradcy zawodowego – powiedziała dyrektor Pilarczyk.

 

Wszystkie zainteresowane osoby niepełnosprawne mogą się również zapisywać na zajęcia warsztatowe, które będą się tutaj odbywały: plastyczne, fotograficzne i komputerowe. Zapisy przyjmowane są codziennie od godz. 9.00 do 15.00.

 

Podczas otwarcia Centrum Aktywności Społecznej wystawiony został spektakl na podstawie tekstu S.I. Witkiewicza "Regulamin firmy portretowej", przygotowany przez Andrzeja Malickiego, z udziałem Marka Cybułki.