oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz aut. pc - Nadwisla.pl 11.2010; dps.pl 6.12.2010)


Akt erekcyjny z podpisami gości, złotówkę i 1 euro – to wszystko znalazło się w tubie, która w piątek została zamurowana w fundamentach Domu Muzyka Seniora w Kątach. Po ponad sześciu latach przygotowań, zbieraniu projektów i funduszy (między innymi podczas charytatywnych koncertów w Filharmonii Narodowej w Warszawie) budowa pierwszego domu opieki dla odchodzących na emeryturę artystów rozpoczęła się miesiąc temu.

Przy ul. Brzozowej powstanie 29 pokoi dla 50 muzyków, którzy, samotni i schorowani, nie będą w stanie dać sobie samodzielnie rady.  

Dom Muzyka Seniora zapewni im nie tylko godne życie i bezpieczeństwo, ale również dalszy kontakt z muzyką. W Kątach powstanie coś w rodzaju ośrodka kultury, w którym w specjalnie przygotowanej sali koncertowej będą się odbywać umuzykalniające lekcje dla młodzieży i otwarte koncerty dla publiczności. Piątkową uroczystość przy fundamentach Domu Muzyka Seniora urozmaiciła gra kwintetu dętego Filharmonii Narodowej.

W chwili wmurowywania kamienia węgielnego odegrał on fanfary skomponowane specjalnie na piątkowe wydarzenie. Akt erekcyjny umieścili prezes Fundacji Dom Muzyka Seniora Zofia Wit i wicemarszałek województwa mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz. To forma podziękowania dla Urzędu Marszałkowskiego, który, dzieląc fundusze unijne dla regionu, zdecydował, że inwestycja w Kątach otrzyma 13,3 mln zł dofinansowania. – Bez wielkiej przychylności lokalnych władz i unijnej dotacji ta budowa nie byłaby w stanie tak szybko się rozpocząć – podkreślała prezes Wit, żona Antoniego Wita, dyrektora Filharmonii Narodowej, który wszelkimi sposobami wspiera projekt fundacji. Gośćmi uroczystości byli członkowie kapituły fundacji, m.in. śpiewak operowy Wiesław Ochman i piosenkarz Jerzy Połomski.