oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz Dom Pomocy dla Osób Starych i Niepełnosprawnych Fizycznie ruszy w podbiskupieckiej Bęsi. Miejsce w nim znajdzie blisko stu pensjonariuszy.

Jak zapowiadają przedstawiciele Fundacji Betania, placówka ma ruszyć 1 marca. Może tam zamieszkać 95 pensjonariuszy. Zlokalizowana została w podbiskupieckiej miejscowości Bęsia, w miejscu byłego ośrodka wypoczynkowego. - Otwieramy ten dom, wiedząc o ogromnym zapotrzebowaniu na takie placówki - mówi Andrzej Smoliński, prezes olsztyńskiego oddziału Fundacji Betania, były poseł AWS. - Jego działalność będzie dotowana z budżetu państwa. W lutym będziemy znali szczegóły finansowania placówki.

Niezależnie od tego każdy pensjonariusz ma oddawać co miesiąc na jej działalność 70 proc. swojej emerytury.

Prezes Smoliński dodaje, że do chwili otwarcia domu mogą zgłaszać się chętni, chcący tam zamieszkać. Wszelkich informacji udziela starostwo olsztyńskie.

Obecnie w kolejce do domów pomocy społecznej czeka blisko 500 osób w całym województwie. Placówki prowadzone przez osoby prywatne należą w regionie do rzadkości. Jedną w Mikołajkach prowadzą tamtejsi ewangelicy.

Dom w Bęsi da zatrudnienie ok. 30 osobom - pracownikom opieki i obsługi technicznej obiektu.

Fundacja Betania zarejestrowana została w 2000 r. Prowadzi działalność charytatywną: akcje zbierania paczek dla dzieci, pieniędzy na organizację kolonii letnich. Kieruje Domem Opieki Społecznej w Warszawie. Planuje uruchomienie podobnej placówki w Halinowie pod Warszawą.