oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz poprzedni artykuł na ten temat

Nastąpiło oficjalne otwarcie krasnystawskiego Powiatowego Ośrodka Edukacyjno-Rehabilitacyjnego (Lubelskie).Zajęcia z niepełnosprawnymi dziećmi rozpoczną się w nim 2 września.

Zaledwie w ciągu dwóch lat, w pobliżu Domu Pomocy Społecznej, wyrosły od podstaw cztery pawilony, każdy o powierzchni 170 m2. We wszystkich są sale do prowadzenia zajęć dydaktycznych i rehabilitacyjnych w grupie, pomieszczenia do terapii indywidualnej oraz własne zaplecze sanitarne i kuchenne.Dzieci będą dowożone na lekcje specjalnym samochodem, oczywiście bezpłatnie.

� Mimo, że w ostatnich latach powstało wiele instytucji i placówek zajmujących się osobami niepełnosprawnymi, sądzę że nasza też jest potrzebna. Zanim pomysł wcieliliśmy w życie, zrobiliśmy dokładne rozpoznanie. Okazało się, że na zajęcia, tylko z naszego powiatu, będzie uczęszczało ok. 50 niepełnosprawnych dzieci. Takich, które przez swoją chorobę nie miały możliwości integrowania się z otoczeniem ani szansy na poprawę swojego losu � mówi Piotr Jelonek, starosta krasnostawski. � Dodatkową zaletą tego przedsięwzięcia jest to, że tworzymy nowe miejsca pracy. W ośrodku zatrudnimy ok. 40 pracowników, część w ramach programu dla bezrobotnych �Pierwsza praca�.

Krasnostawski pomysł na integrację niepełnosprawnych zyskał uznanie kapituły ogólnopolskiego konkursu samorządowego pod nazwą �Liga Inicjatyw Powiatowych� i zdobył pierwszą nagrodę. W przedsięwzięciu oprócz powiatu partycypował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wraz z Polsko-Szwajcarskim Funduszem Środków Złotowych.