oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz Ponad 100 mieszkańców Olsztyna czeka na miejsca w całodobowych domach opieki. Dla 20 z nich przygotowano miejsca w otwartej wczoraj placówce. Liczba osób wymagających całodobowej opieki z roku na rok rośnie. Na miejsce w domu pomocy trzeba długo czekać. Do jedynego jak dotąd w mieście Domu Pomocy Społecznej Kombatant trzeba czekać wiele tygodni.

Już niebawem na pobyt w domu pomocy będzie mogło liczyć dwadzieścia osób więcej. Tyle bowiem podoopiecznych będzie mogło zamieszkać w nowootwartym Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Paukszty. Wczoraj placówka została oficjalnie otwarta. Jest tu dwadzieścia łóżek dla podopiecznych. Zatrudniono także pielęgniarki i rehabilitantów. Zgodnie z przepisami podopieczni będą ponosić część kosztów pobytu w placówce. Odpłatność wynosi 70 proc. miesięcznego dochodu. Nowy dom pomocy mieści się w budynku Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego dla Osób Niewidomych przy ul. Paukszty.

Pomieszczenia przeznaczone na DPS wyremontowano i przystosowano do potrzeb osób obłożnie chorych w ekspresowym tempie, bo w niecały miesiąc. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się tu w przyszłym miesiącu. Nie wiadomo jednak jeszcze, kto zamieszka w domu przy Paukszty.

Ponieważ chętnych jest tak wielu, a miejsc tylko 20, kwalifikując podopiecznych będziemy brali pod uwagę głównie stan zdrowia i warunki życia - mówi Elżbieta Bronakowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.