oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Anna Rudkowska - Gazeta Wyborcza 3.09.2007; dps.pl 13.09.2007)

 

Remont ośrodka przy ul. Głowackiego udało się zakończyć przed rozpoczęciem roku szkolnego. W holu budynku położono kafelki, ściany pomalowano na pomarańczowo i zielono.

Z byłej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego (wypożyczalnia jest teraz w SP nr 21) utworzono małą salę gimnastyczną z basenem z piłeczkami. W budynku powstała również przestronna świetlica. - Była najbardziej wyczekiwana - cieszy się kierowniczka ośrodka Anna Konowska. Ponadto ośrodek ma salę komputerową, salę aktywności ruchowej, pracownię artystyczną i kulinarną.

Koszt remontu wraz z wyposażeniem sięgnął 65 tys. zł. Do tego jeszcze 50 tys. na instalację kotłowni gazowej. Przy ul. Głowackiego pracuje sześciu opiekunów. Mają pod opieką ponad 20 wychowanków m.in. z głębokim i lżejszym upośledzeniem umysłowym. - Przychodzi tu młodzież, która ukończyła szkołę specjalną na poziomie gimnazjum i nie kwalifikuje się do zawodówek. Nie chcemy, by siedząc w domu, zapominali o nabytych umiejętnościach. Tutaj będą mogli je rozwijać - dodaje Konowska.

Placówka nie zapewnia pomocy wszystkim. - Miałam 25 podań od rodzin z młodzieżą niepełnosprawną w stopniu znacznym. Niestety, mogliśmy przyjąć tylko 12 osób. Potrzebujemy kolejnych ośrodków - komentuje szefowa ośrodka.

Wiceprezydent miasta Wioleta Haręźak obiecała, że w przyszłym roku w mieście pojawi się jeszcze jedna podobna placówka.